Microsoft sanal gerçeklik gözlüklerinden vazgeçti!

Anlaşılan artık Microsoft yavaş yavaş sanal gerçeklik gözlüklerine olan ilgisini kaybetmeye başlamış durumda. Pazarı yakından takip eden şirket, bu teknolojiye pek sıcak bakmıyor diyebiliriz.

Sony’nin PlayStatin VR ile ilgili endişelerine göz atan Microsoft, sanal gerçeklik hakkında bazı açıklamalarda bulunda. Yalnız bu açıklamalar, teknolojiye şirketin pek sıcak bakmadığını doğrulur nitelikte.

Microsoft Pazarlama şefi Mike Nicholas, Xbox konsollarına özel olarak bir sanal gerçeklik planlarının olmadığını belirterek, sanal gerçeklik teknolojilerine pek de sıcak bakmadıklarını dile getirdi.

Aslında 2016 yılında Phil Spencer Project Scorpio’nun en iyi sanal gerçeklik deneyimini yaşatacak olan konsol olduğunu açıklamış ve özellikle Oculus ile olan partnerliklerini de duyurmuştu.

PC’lerdeki gibi oldukça yüksek kare saniye oranının Xbox konsollarında da görüleceğini ve sanal gerçeklik tecrübesini Xbox Scorpio’da en iyi şekilde yaşanacağını belirtmişti. Ancak bu pek beklenildiği gibi ilerlememiş ve kullanıcılarında buna yanaşmaması üzerine planlamalar suya düşmüştü.

Görünen o ki sanal gerçeklik teknolojileri en azından oyun piyasasında beklendiği ilgiyi pek de görmedi. Microsoft’tan sanal gerçeklik teknolojileri ile ilgili gelecek için bir planımız yok açıklaması da bu durumu kanıtlar nitelikte.

En azından Sony, PLayStation tarafından bu teknolojiye olan desteklerine tüm hızıyla devam etmekte. Geleceğin ne göstereceği belli olmaz.

hakkında Fatih Bıyıklı

Ayrıca Kontrol Et

Huawei 28,5 saniyede bir telefon üretiyor

Teknolojinin dev markalarından biri olan Huawei üretime hız kesmeden devam ediyor. Huawei, Songshan Lake’deki yerleşkesinin …

Almanya’da Bilgisayar Korsanları, Cumhurbaşkanı Steinmeier Dahil Birçok Siyasetçinin Kimlik Bilgilerini Çaldı

Almanya’da bilgisayar korsanları, Cumhurbaşkanı Steinmeier dahil önde gelen büyük siyasi partilerin neredeyse tamamına mensup siyasetçilerin …

iPhone 7 ve 8 Modelleri Almanya’da Resmen Yasaklandı

Alman mahkemesinin iPhone 7 ve 8 modellerinin Almanya’da yasaklanması için Qualcomm’dan 1,52 milyar dolar kefalet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir