Binali Yıldırım Şile’de Toplu Açılış Törenine Katıldı

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Şile’yi ziyaret ederek, toplu açılış törenini gerçekleştirdi.

Şile Toplu açılış töreni

Ak parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Şile’de toplu açılış törenine katıldı. Öncelikle Ak Parti İlçe binasını ziyaret etti. Ardından Üsküdar caddesinde esnafla sohbet etti ve Şile taksi durağına yürüdü. Burada taksicilerle bir süre sohbet etti ve gelen telefona cevap verdi. Ardından taksiyi kullanarak MHP Şile İlçe teşkilatına gitti. MHP Şile İlçe Başkanı Mustafa Pıçak hoş geldiniz konuşması yaparak, kendilerini desteklediklerini bir kez daha vurguladı. Ardından Ak parti ve Cumhur ittifakı Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı bir konuşma yaptı. Ocaklı konuşmasında; “bizler kendisinin ağabeyliğinden razıyız, millet için memleket için ümmet için yaptıklarından razıyız Allah’ta razı olsun. Biz Cumhur ittifakının adayı olarak “durmak yok yola devam diyoruz” dedi. Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’da Cumhur ittifakının Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı’ya başarılar diledi.

MHP Şile

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’da MHP Şile İlçe Teşkilatında yaptığı samimi ve esprili konuşması dikkat çekti. Yıldırım; bugün çok coşkulu ve heyecanlı bir gün ve güzel bir tabloyla karşılandığımız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Şile ilk siyasete başladığım günden beri benim için çok özel bir ilçe oldu. Şile’nin özelliği ve güzelliği bozulmadan devam etmesi lazım. Şile günden güne, yıldan yıla İstanbulluluların nefes alacağı bir ilçe olmaya devam edecek. Şile’yi turizmde, Şile’yi tarım turizmi ile kalkındıracağız. Onunla ilgili çok güzel projelerimiz var” dedi. Yıldırım; hadi kalk köyümüze gidelim diyor Ferdi Tayfur, burada Erzincan’ın köyüne gitmeye gerek yok, İstanbullu hadi kalk köyümüze gidelim deyince Şile’yi anlayacak ve Şile’nin köylerine gelecek ve hoşça vakit geçirecek” dedi.

MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak

Cumhur İttifak Adayı İlhan Ocaklı

Belediye Başkanı Can Tabakoğlu

Binali Yıldırım

MHP İlçe binasından ayrılan heyet, Belediye meydanına doğru yürüdü.

Açılış öncesi yaptığı konuşmada 15 yıldır Şile’ye hizmet eden Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve Cumhur ittifakının adayı İlhan Ocaklı’ya destek isterken” beni de unutmayın” dedi.

Açılışını yaptıkları yatırımların her birinin Şile için çok önemli projeler olduğunu kaydeden Yıldırım, “Bunların tamamı, sizin ihtiyacınız gözetilerek yapıldı. Şile Liman Düzenlemesi, Şile Spor Merkezi, Kat Otopark, Ağva Sahil Düzenlemesi, Veterinerlik Hizmet Binası ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi Projesi ve Arıcılık Merkez Projesi. Birçok proje hayata geçirildi.” dedi.

“Şile hep yeşil kalsın istiyoruz”

Şile’nin yeşil alan bakımından İstanbul’un bir numaralı ilçesi olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam etti: 
“Şile eskiden çile ile anılırdı. Şile-İstanbul Otoyolu’nu sizin için yaptık. Güle güle kullanın. Ama unutmayın yolların kralı yok, yolların kuralı var. Şile, yüz ölçümü itibarıyla İstanbul’un en büyük üçüncü büyük ilçesi. Nüfus olarak ise 38. ilçesi. Şile’den daha az nüfusu olan ilçe ise Adalar. Şile hep böyle yeşil kalsın. O güzel köyleriyle, sahiliyle ve hepsinden önemli o güzel insanlarıyla hep böyle kalsın istiyoruz.”

Yıldırım, kültür-sanat, turizm yatırımlarıyla damgalarını vuracakları yeni bir döneme girdiklerini aktararak, “Şile’yi deniz, köy ve sağlık turizminin merkezi yapıyoruz. Şile’nin köyleri var. Köyler artık mahalle oldu. Bu köylerin tamamında altyapıda güzel işler yapıldı. Şimdi bu köyleri artık turizme açma vakti geldi. Bu köyleri, Şile’nin ekonomik kaynağı haline getirmek için destek sunacağız. Buradaki mekanların elden geçirilmesi için destek vereceğiz. Köyleri mimarisiyle, sokak düzenlemesiyle adeta İstanbul’un sayfiye yeri haline getireceğiz. Şile’de Hacılı Şelaleleri var. Gürlek Mağarası var. Burası, ilk Hristiyan hapishanelerinin burada olduğu düşünülüyor. Bu hazineleri ortaya çıkarmak ve burada bunları Şile’nin turizm kaynağı haline getirmek için gerekli çalışmaları yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Doğal yürüyüş alanlarını ve kamp alanlarını tabiata zarar vermeden yapacaklarını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu: 
“Daha çok ziyaretçi gelecek. Şile, daha çok kazanacak. Şimdi birileri ‘doğal yapı bozulacak mi?’ diyerek kafaları karıştırmaya çalışacak. Buradan söz veriyorum. Bu söz Binali Yıldırım sözüdür. Sözü bir kere söyleriz. Uzatıp zurna yapmayız. Burada bir baraj projesi var. 5 tane köyü ilgilendiriyor. Gökmaslı, Sortullu, Göksu, Çataklı ve Hacılı. Bu köylerin su altında kalma riski var. Böyle bir içme suyu projesi yapmışlar. Bu proje için ‘bekleyin’ dedim. Köyleri, ortadan kaldırmak kolay değil. Bu proje yeniden yapılacak. O bölgedeki köylerin en az şekilde etkileneceği yeni bir proje ile sizin karşınıza geleceğiz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bu işin de takipçisi olacağım.”

Yıldırım, halkın desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesi halinde akıllı belediyecilik sistemini başlatacaklarını, insanların sorunların kendilerine ulaşmadan çözeceklerini anlattı.

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

İş başına geldikten sonra Şile için hayata geçirecekleri çok projeleri olacağını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: 
“Plajlarımızın doğal güzelliğini bozmadan çok daha güzel işler yapacağız. Yeni bir balıkçı barınağını da yine Şile sahiline kazandıracağız. Reislerin ekmek, takaların rızık kapısını hep birlikte daha da güçlendireceğiz. Halk plajları yenilenecek. Seyir iskelesi, sahil yolu düzenlenmesine devam edilecek. Kamp alanları ve bisiklet yolları, konaklama tesisleri, buradaki dokuyu bozmadan yapılacak. Yeryüzü Pazarınız var. Doğal sebzeyi meyveyi tarladan direkt tüketicilere ulaştırıyorsunuz. Üreten de alan da satan da memnun. Şimdi, bu projeyi yeni dönemde İlhan Ocaklı ile biraz daha ileri boyuta taşıyacağız Şile’yi. Şile İstanbul’un organik tarım merkezi olacak. Buradan ilan ediyorum. İstanbul’un organik ürünlerini niye binlerce kilometre öteden getirelim? Burnumuzun dibinde Şile’de bunu pekala yapabiliriz. Buradan yetişecek ürünler, Şile’den Anadolu gıda üssünden İstanbullulara iletilecek.”

AK Parti İstanbul Milletvekili Tuba Durgut ve Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu birer konuşma yaptı. Daha sonra protokol, yatırımların toplu açılış kurdelesi kesildi.

Toplu açılış kurdele kesim,

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile Belediyesi Geleneksel Ramazan Ayı Kültür Gezileri Başladı

Şile Belediyesi tarafından Ramazan ayına yönelik olarak düzenlenen Geleneksel Ramazan Ayı Kültür Gezileri başladı. Şileli …

İstanbul Gazeteciler Federasyonu’ndan Sedat Savaşa Doğum Günü Süprizi

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, Meslektaşının doğum gününü unutmadı.  CHP Çekmeköy …

CHP Çekmeköy Belediye Başkan Aday Orhan Çerkez İstanbul Gazeteciler Federasyonu İle

CHP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Orhan Çerkez, İstanbul Gazeteciler Federasyonu ile kahvaltı programında bir araya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir