İşçiler İle Belediye Arasında Sözleşme İmzalandı

Şile Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında KHK ile kadro sahibi olan işçiler Toplu İş sözleşmesi imzaladı.


04 Ekim Cuma günü Kültür Merkezinde toplu iş sözleşmesi imzalandı.İmza törenine Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş İstanbul İl Başkanı ve 5 Nolu şube başkanı Mustafa Şişman, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın yanı sıra başkan yardımcıları, sendika temsilcileri ve KHK’lı personel katıldı.

Hak-İş Genel Başkanı Mustafa Arslan

Bu tarihi bir dönüşüm reformdur

 konuşmasında; “uzun yıllar mücadelesini yaptığımız ve bu mücadeleyi 2017 yılında belli bir aşamaya getirdiğimiz taşeron sisteminin sona erdirilmesi konusunda bugün somut bir gerçeği beraber yaşamak olmaktan son derece mutluyum.Toplu sözleşmelerde 2018-2019, %4’ler hala ücretlerimiz yetersiz. Ama inanın önümüzdeki yıldan itibaren toplu sözleşme sistemi ile tamamen kadrolu arkadaşlarımızın sistemiyle beraber yürütülür. Esas olan artık sizlerin her biriniz Şile Belediyesinin kadrolu işçisi oldunuz. Bu şirket belediyenin şirketi, sizlerde belediyenin Hak- İş Genel Başkanı Mahmut Arslan çalışanlarısınız. Bu tarihi bir dönüşüm reformdur. Bu reformun mimarı da Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı

Emekçi kardeşlerimizin gayreti ile belediyemizi daha ileri taşıyacağız.

Hak-İş Genel Başkanının konuşmasının ardından konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; ben sizin ağabiniz, kardeşiniz, dostunuz olarak konuşuyorum” diyerek işçilerin birbirini kucaklamasını istedi. Ocaklı şöyle devam etti. “Arkadaşlarımız bize geldiklerinde kadrolu arkadaşlarımızın 40 saat mesai yaparken, diğer arkadaşlarımızın 45 saat yapması adil değildir. Onlarda 40 saat yapacak dedik. Cumartesi, pazarları olup tatil yapmalısınız ve bu arada bizlere de dua edin. toplu iş sözleşmesinin imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mevcut kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizin gayreti ile belediyemizi daha ileri taşıyacağız. Her bir arkadaşımızın alın terine sahip çıkarak karşılığını vermek için elimizden geleni yapacağız. Biz büyük bir aileyiz, eğer aile olamazsak başarılı olamayız. Verilen her emek ve alın teri kutsaldır. Toplu iş sözleşmeniz hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.Konuşmaların ardından karşılıklı imzalar atıldı ve hediye takdimi gerçekleştirildi.


hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

“Gazeteci Kenan Gülerci’nin İlk Kitabı ‘Irak Türkmen Siyasi Hareketi’ Yayınlandı ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Takdim Edildi”

Gazeteci Kenan Gülerci’nin “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” adlı kitabı, Türkmenlerle ilgili önemli bir çalışma olarak …

Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü Tadında Konser Verdi

Türk Halk Müziği Topluluğu Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde verdiği konserle izleyiciden tam not aldı. 6 …

Şile Bezi Emektarları İftar Sofrasında Buluştu

Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi müjdesini veren Başkan İlhan Ocaklı, merkezde yapılacak çalışmalarla ilgili şu …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir