İYİ Parti Kahraman Koç’la Devam

İYİ Parti Şile  İlçe Teşkilatı, 2. Olağan kongresini Şile Belediyesi Nikah Sarayında  coşkulu bir katılımla gerçekleştirdi. 


İyi Parti Şile İlçe Başkanlığı 2.Olağan Kongresi’nde Divan Başkanlığına Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan katip üyeliklere ise Güler Arslan,Nilgün Üçyaşar ve Kazım Deniz seçildiler.Divan Başkanlığı’nın oluşturulmasının ardından gündem gereği saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İyi Parti Şile İlçe Başkanlığı’nın yapılan 2.Olağan Kongresine İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, GİK Üyesi İlay Aksoy,İ.B.B Ağaç Peyzaş A.Ş Genel Müdürü Ali Sukaş,İ.B.B Güvenlik A.Ş Genel Müdürü Ahmet Can Buğday,CHP Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik,Saadet Partisi Şile İlçe Başkanı Selami Köse,Muhtarlar,S.T.K Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri katıldılar.

Kongrede siyasi konuşmalar kısmında söz alan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Cesurlar hareketinin siz değerli temsilcileri, iyilik hareketinin yol açıcıları hepiniz hoş geldiniz.Bugün ülkemizin pek çok köşesinde,bir çok ilimizin bir çok ilçesinde bir demokrasi şöleni yaşanıyor.İlçelerimizde seçilmiş delegelerimizin oy kullandıkları İlçe Başkanlıklarının seçimi yapılıyor.Bu imkanı bize yaşattığı için Genel Başkanımız Meral Akşener’e teşekkür ediyoruz.


Ama Ondan sonra hiç geriye gitmemişiz.

Her gün biraz daha çoğalmışız.

İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç konuşmasında 47 arkadaşımızla ilk kongremizi yapmısız ama bugüne baktığımızda hiç geriye gitmeden her gün biraz daha büyüyerek yolumuza devam ediyoruz sözleri dikkat çekti. İlçe Başkanı ve kongrede tekrar seçilen Başkan Koç konuşmasında şunları söyledi. “ Heyecanımı maruz görün lütfen.2 yıl önce kongre hazırlığı yaparken bazı evraklar gözüme çarptı.47 arkadaşımızla ilk kongremizi yapmışız. Ama Ondan sonra hiç geriye gitmemişiz.Her gün biraz daha çoğalmışız.Biz sayımız azken insanlar bize tabiri caizse kötü gözle bakarken ki ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsunuz hiç yılmayan ve korkmayan arkadaşlarımızla beraberdik.Çünkü biz Türk Milletiyiz.Bizim korkacak lüksümüz yok.Her zaman mücadele etmek zorundayız.Genel Başkan Yardımcımız Berna Hanımın da söylediği gibi bu ülke iyi yönetilmeyi hak ediyor.İyi yönetmek içinde taşın altına elimizi koymamız gerekiyor.Şu anda 62 mahalle başkanımız tamamıyla atanmış durumda.Bütün mahalleler ve mahalle muhtarlarımızla olan diyaloglarımız artarak devam ediyor ve edecek.Burada konuşuyoruz,konuştuklarımızın lafta kalmayacağını bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Şileli hemşerilerimiz görecektir.Bizim derdimiz ilk önce Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapmak,sonra Allah’ın izniyle Şile Belediyesini kazanmak.Sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum.Zaten vermek istediğim mesajı almışınızdır.Burada mahalle başkanlarım ve muhtarlarımızdan bir ricam var.Muhtarlarımızın siyasi kimlikleri yok,onlarda seçilmiş şahsiyetler


.Bizleri iktidar yolunda yürüyen bir hareket olarak görmeye başladınız,bunun için önce teşekkür ediyorum.Bundan sonra da bizlerin çalışması için bizi zorlayın lütfen.Nelerin yapılması gerektiğini bize siz öğreteceksiniz.Biz bu siyasette acemiydik ama artık sizde kabul edersiniz acemiliğimizi attık.Burada İ.B.B iştiraklerinin genel müdürleri ve daire başkanlarımız var.Sizlerle birlikte onların kapısını aşındıracağız.Biliyoruz ki milletimizin derdi iş ve aş.Şile’de bu sorunu aşmak zorundayız.Büyükşehir Belediye Başkanı ve iştiraklerin genel müdürleriyle,daire başkanlarıyla yaptığım her görüşmede Şile’de işsizlik sorununun olmadığını Şile’de dışarıdan gelen insanların çokluğunu söylüyorum.Servisler kaldırılacak ve Şile’de yaşayan insanlarımız ekmek yiyecek.İstanbul’a olan tersine göçü çevirmek zorundayız ki bütün esnaflarımız da fayda görsün.Hepiniz biliyorsunuz gençlerimiz Ümraniye,Üsküdar bölgesinde.Asgari ücretlerle hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.Anne ve babaları burada köylerinde.Bu gençlerimize iş imkanı sağlayarak onlarında Şile’ye geri dönüşlerini sağlamak zorundayız.Biz bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Konuşmaların sonrasında delegeler oylarını kullandılar ve Başkan Kahraman Koç ve yeni yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte yeni dönem için alanda siyasi çalışmalarımıza büyüyerek hep birlikte ilçemize, insanımıza hizmet için varız dediler. 


hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

İsmet Yıldırım: Sosyal Medyayı İyi Kullanmamız Gerekiyor

Başkan İsmet Yıldırım: Hizmetlerimizi sosyal medyada en iyi şekilde tanıtmamız ve anlatmamız gerekiyor‘ dedi. Ümraniye …

Ümraniye’ye 5 Yılda 271 Eser

*Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım göreve geldiği Nisan 2019’dan bu yana Ümraniye’ye 271 kalıcı eser …

İBB  Başkan Adayı Murat Kurum: Nasıl Ümraniye’de Yaptıysak İstanbul’da Da Yapacağız

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Ümraniye’de yaptığı seçim çalışmasında yoğun ilgi ile karşılandı. Ümraniye Belediye …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir