Cankurtaranlar Eğitimde

2020 yazında İstanbul Anadolu yakası sahillerinde görev yapacak cankurtaranlar Şile’de eğitim çalışmalarına başladı. Eğitimlerde kondisyon ve cankurtaranlık çalışmaları yapılıyor. Anadolu Yakasında görev yapacak cankurtaranlar Şile’de bir haftalık eğitimin ardından boğulmaları önlemek için görev yapacakları sahillere gidecekler.

Gümüş Cankurtaran Eğitmeni Muhammet Özcan, yapmış olduğu açıklamalarda;”bu yıldan daha umutluyuz. Mutlaka ve mutlaka ölüm vermek kesinlikle istemiyoruz. Kimsenin ölmesini istemiyoruz. İşin içinden alnımızın akıyla çıkmak istiyoruz. Bunun için çok güçlü bir kadromuz var. Kadromuzun içinde eğitmenler, altın cankurtaranlar, bot kaptanları, bot yardımcıları, jet kullanıcıları bunların hepsi tecrübeli. Bu sebepten dolayı kendimizi daha güçlü hissediyoruz. Ama bunun rehavetine kapılıp asla ve asla dinlenme veya buna benzer bir şımarıklık içine asla girmiyoruz. Plajlarımızla ilgili şöyle bir sıkıntımız var. Pandemi sürecinde olduğumuz için plajlarımız daha uzak aralıklarla insanlarımız oturacaklarından dolayı daha geniş mesafelere yayılacak. Şile merkezde yoğun bir yayılma başlayacak. Çünkü pandemi sürecinde Şile bölgesi güvenli bölge ilan edildi. Bu sebepten dolayı İstanbul’un arka bahçesi olan Şile’ye insanlar yoğun bir şekilde gelecek ve Şile içinde çok fazla yoğunluk olacağından insanlar köylere kaçacak. Bu demek oluyor ki köy plajlarının da ve güvenliği olmayan plajlarında güvenliği artırılması gerekiyor. Bununla ilgili de mutlaka çalışma yapılması lazım.  Şuanda mevcut kadromuz İBB’nin bize yönlendirmiş olduğu yarı kadroyla başladık. Ekiplerin acil olarak tamamlanmasıyla ilgili İBB’ye talepte bulunduk. Bu hafta içi 15’ine kadar çözeceklerini söylediler.Biz bu durumun daha önce çözülmesini istiyoruz. Bunun içinde gerekli görüşmeleri hem İYİ Parti İlçe Başkanımız, CHP İlçe Başkanımız ve Meclis üyelerimizin yardımı ve bizlerin videolarımız vs gibi şeylerle kanıtlayarak onlarda bu konuda çok duyarlılar ve durumun farkındalar. O yüzden gerekeni yapacaklarına inanıyoruz. Bizlerde destek ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.


?

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

AYGAD’tan 6 Günde 6 Şehir

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği geçtiğimiz hafta 6 günde 6 şehirle Güneydoğu Kültür Gezisi düzenledi. …

Şile Köylerinde Çıkrık Sesleri Yeniden Yankılanacak

Şile Belediyesi’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) işbirliğinde gerçekleştirdiği “Şile Bezi Kırsal Kadın Kooperatifi” dokuma eğitimleri …

Şile Oya Ali Osman Keçeci Sosyal Bilimler Lisesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Şile Oya Ali Osman Keçeci Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 Mezuniyet törenini 12/05/2022 Perşembe günü okul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.