Yaslı gittim Şen Geldim

2008 yılında kapanan Ağva Belediyesi 11 yılın sonunda Ek Hizmet Binasının temelleri törenle atıldı.

Ağva Belediyesi’nin kapanmasının ardından her işi için sürekli Şile’ye gelip gitmek zorunda kalan Ağvalılar’ın yıllardır yaşadıkları zor ve meşakkatli sorunları nihayet çözüme kavuşuyor. 31 Mart yerel seçimleri öncesi işbaşına gelmesi halinde verdiği sözlerden birini daha yerine getiren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Ağva’ya belediye ek hizmet binası için gereken girişimleri yaptı ve bölge halkının istediği belediye ek hizmet binası ile kültür merkezinin temelleri törenle atıldı. Temel atma törenine Kaymakam M.Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Jandarma Komutanı Yr. Muharrem Aydın, Emniyet Müdürü Uğur Kurak, İller Bankası İstanbul Bölge Müdürü M.Ferit Yüksel, Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, BBP İlçe Başkanı Birkan Ege ve ŞADER Başkanı Süleyman Hilmi Eren ile bazı muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Ağva’ya verilen sözlerin yapılmaya başlandığına işaret ederek, ilk olarak açılışı yapılan elektrik santrali ve yakında inşaatı başlayacak olan sağlık merkezini hatırlattı. Şile’de yapımı planlanan yeni Belediye, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Adliye binalarını da müjdeleyen Ocaklı, “Tabi bunlar kolay işler değil, bakanlıklarımızla yürüttüğümüz zaman içinde tamamlanacak işler” dedi.

Ağva’ya yapılacak olan belediye ek hizmet binasından bahseden Başkan Ocaklı, “Bina faaliyete girdiğinde üst katta belediye birimlerinin odaları alt katta da kültürel ve sosyal faaliyetler için bir salon bulunacak” dedi. Bina projesinin Şile’nin yerel mimarisine uygun olarak tasarlandığını da söyleyen Ocaklı, bu hizmetlerin Ağva’da gerçekleşmesinde gayreti olan siyasi parti ilçe başkanlarımıza, meclis üyelerimize ve tabii ki en başta sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin” dedi. Ocaklı, konuşmasında sık sık COVID-19 tedbirleri konusunda vatandaşları uyardı.

Şile Kaymakamı M. Nebi Kaya da sözlerine projenin kalitesinin ortada olduğunu söyleyerek başladı. Şile ve Ağva’nın oldukça hizmet aldığını hatırlatan Kaymakam Kaya, bu hizmetlere hazırlıklı olarak devlet kurumları ve belediyenin yanı sıra Ağvalılar’ın da yönetişim içinde olarak yapılanları kazanç kapısı haline getirmesi gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından temel atma törenine geçildi. Kurban kesilerek yapılan dualarla binanın temeli atıldı. Binanın önümüzde ki yaza kadar hizmete girmesi bekleniyor.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Cumhuriyetin 100. Yılı Ümraniye’de Coşkuyla Kutlandı

Ümraniye Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılında binlerce vatandaşın katılımıyla Alemdağ caddesinde fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. Başkan …

“Gazeteci Kenan Gülerci’nin İlk Kitabı ‘Irak Türkmen Siyasi Hareketi’ Yayınlandı ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Takdim Edildi”

Gazeteci Kenan Gülerci’nin “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” adlı kitabı, Türkmenlerle ilgili önemli bir çalışma olarak …

Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü Tadında Konser Verdi

Türk Halk Müziği Topluluğu Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde verdiği konserle izleyiciden tam not aldı. 6 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir