Kadına Şiddete En Ağır Cezalar Verilmeli

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle İYİ Parti Şile İlçe Başkanlığında basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına İlçe Başkanı Kahraman Koç’un yanı sıra Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Özgür ve Kadın Kolları katıldı.

İlk olarak İYİ Parti İlçe Başkanı Kahraman Koç tüm emekçi kadınların gününü kutlamasının ardından yaptığı konuşmada; “genel başkanı kadın olan bir siyasi partinin ilçe başkanı olarak bugüne çok daha fazla önem verdiğimiz genel başkanımız tarafından da aşikardır. Şile İYİ Parti İlçe teşkilatı olarak Kadın Kollarımızla en üst seviyede çalışmalarımız devam ediyor ve mahalle başkanları ölçüsünde de teşkilatlanmamızı Kadın Kolları olarak ta tamamlamak üzereyiz. Gönül isterdi ki bugünü daha güzel bir şekilde kutlayalım fakat ülkemizde yaşanan malum nedenlerden dolayı maalesef ki bir şey yapamıyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadına şiddet konusunda yargımızın en ağır cezaları vermesini ve bu tür olayların ülkemizde yok olmasını temenni ediyoruz.” diyerek sözü Kadın Kolları Başkanı Ayşin Gökdoğan’a bıraktı.

bu dünyada yapılan her şey kadının eseridir

Ayşin Gökdoğan yaptığı açıklamada; “8 Mart İnsan Hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmış bir gündür. Maalesef ki kadına şiddetin üst seviyeye çıktığı bu günlerde başarılarımızı kutlamak yerine hala kadına şiddeti, cinsiyet ayırımcılığını konuşmaktayız. Unutmamalıyız ki biz “bu dünyada yapılan her şey kadının eseridir” diyen Atatürk’ün yolundan giden kadınlarız. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in ilk gün dediği gibi İYİ Parti bir kadın hareketidir. Bu zulme, bu ayırımcılığa, bu şiddete dur demek için her gün, her mecrada mücadelemizi devam ettireceğiz. Türk kadını hak ettiği yere gelene kadar durmayacağız. Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz umutla dolu yarınlara gebe olsun, kutlu olsun” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Gazeteci Bülent Çavuş, CHP’den milletvekili aday adayı oluyor

Bireysel Silahlanmaya Hayır Platformu Başkanı ve Cumhur Haber İnternet haber sitesinin İmtiyaz Sahibi Gazeteci Bülent Çavuş’un CHP‘den …

Ak Parti İlçe Başkanından Cevap Geldi: “Ak Parti trollerle çalışmayan bir siyaset gütmektedir”

Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, İlçede bulunan gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek Şile …

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı adayı Coşkun Yıldırım, Şile İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun ardından il başkanlığına talip olan Coşkun Yıldırım Şile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir