İsim Vermeden İmalara Devam!

Son aylarda yapılan basın açıklamalarında isim vermeden bir birine ithaflarda bulunan siyasetçilere son olarak İyi Parti Meclis Üyesi Hüseyin Özgür’de eklendi ve isim vermeden “bu ocaklara ortaklıkları da halk arasında konuşulmaktadır” dedi.

İYİ Parti Meclis Üyeleri Ayrı Ayrı Basın Açıklamasında Bulundu

İYİ Partili Şile Belediye Meclis Üyeleri Bilal Sönmez, Hüseyin Özgür, Özgür Devrim Üstüner ve Yasin Küçüközer bugün Şile Limanında basın açıklaması yaptılar.

 Açıklamaların da Liman’da sökümü yapılan “Derin Deniz” gemisinin geride bıraktığı kirliliğin denize temizlenmesi ve maden ocaklarının varlığı eleştirildi. İlk kez her meclis üyesi kendi konusuyla alakalı ayrı ayrı basın açıklamalarında bulundu.

Sözü ilk olarak Ö.Devrim Üstüner aldı. İlk olarak maden ocaklarının ormanlar, dereler ve deniz başta olmak üzere doğaya verdiği tahribata değinerek “Şile İlçesinde onlarca taş ocağı, maen ocağı ve tesis bulunmakta. Bu tesisler bilerek veya bilmeyerek doğal su kaynaklarımıza, derelerimize ve 72km sahilimiz bulunan karadenize inanılmaz Zaralar vermektedir. Derelerimiz de tatlı su popülasyonu neredeyse yok olmuştur.Çok vahim bir durum küçük baş ve büyükbaş hayvanlarımız artık derelerden su içemiyor.” dedi.

İyi Parti Belediye Meclis üyesi Yasin Küçüközer de ilk kez bir basın açıklaması yaparak, kendi köyü olan Teke’de müracaatları yapılan taş ocaklarına değindi. Küçüközer şu ifadelere yer verdi;  “Yıllardır bazı menfaat grupları taş ocağı yaparak ormanları yok etmek derdindeler, bu tarz istekler ruhsatlandırılıp insanlarımızın önüne getirilmekte, huzursuz edilmektedirler. Bu ruhsatları veren iktidarın mensupları ise köylerde dolaşarak ruhsat karşıtı söylemler kullanmaktalar. Bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz!” dedi.

 Bilal Sönmez ise açıklamasında  limanda sökümü yapılan gemiye değinerek, birkaç defa belediye meclisinde gündeme getirdiklerini ve gerekli önlemlerin belediye tarafından alındığını ifade etti. Sönmez şöyle devam etti;  “Yapılan sökümün ardından geriye atık toz bırakılması ve bunun denize temizlenmesinin dünyanın hiçbir yerinde kabul görmez. Edindiğimiz bilgiye göre bu kalıntılardan dolayı liman çevresinde yaşayan balık ve midyeler ya ölecek ya da üzerlerinde ki zehirle insan sağlığına zarar verecekler” diyerek uyardı.

Şile Liman başkanlığını işaret eden Bilal Sönmez “Bu söküme izin veren suçludur, önlem almayan Şile Belediyesi suçludur, Şile Çevre Gönüllüleri derneğinin dilekçelerine sessiz kalan İBB’de suçludur” dedi.

Son olarak sözü alan Hüseyin Özgür’de AK parti iktidarının çevreci anlayışına değinerek sözlerine başladı ve Şile’nin 18 yılda betonlaştığını söyleyerek Şile ve Ağva kent meydanlarını örnek gösterdi. Özgür; “Çam ağaçlarını sökerek yerlerine saksı koyan biz zihniyet ne kadar doğayı sevebilir, siz karar verin!” dedi.

Şile’de ki maden ocaklarının AK Parti iktidarın yandaşlarının rant kapısı olduğunu iddia eden Özgür, “Bizimle beraber protestolara katılan mevcut iktidarın hamileri bu ruhsatlara izin için imza atmaktadır. İsim vermeden söyleyeceğim, bu ocaklara ortaklıkları da halk arasında konuşulmaktadır!” dedi.

İktidarın yeşil sevgisini dolar yeşili ile ilişkilendiren Hüseyin Özgür, kendi yeşil sevgilerini de bir ağaçla resimleyerek mizahi bir eleştiri de bulundu!

Hüseyin Özgür İYİ Partili meclis üyeleri olarak vatandaşın lehine bulunan her işte Şile Belediyesi’ne destek olacaklarını ancak Şile’ye zarar veren konularda muhatapları kim olursa olsun karşısında duracaklarını vurgulayarak “Biz siyaseti memleket için, Şile için yapıyoruz” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

CHP Çekmeköy Belediye Başkan Aday Orhan Çerkez İstanbul Gazeteciler Federasyonu İle

CHP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Orhan Çerkez, İstanbul Gazeteciler Federasyonu ile kahvaltı programında bir araya …

Başkan Ocaklı İsaköy ve Kurfallı’da Mahalle Sakinleriyle Buluştu

Şile için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam eden Şile Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Şile Belediye …

KADEM EKŞİ ISTANBUL GAZETE VE HABERCİLER FEDERASYONUNA PROJELERİNİ ANLATTI

Cumhur İttifakı AK Parti’nin Maltepe Belediye Başkan adayı Kadem Ekşi, Istanbul Gazete ve Haberciler federasyonu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir