Şile Minibüsçüler Kooperatifinde Yeniden Ali Aslan

S.S Şile Minibüsçüler Kooperatifi olağan kongresi yapıldı. Eski Başkan Ali Aslan yeniden başkan seçildi.

S.S 206 Şile Minibüsçüler Kooperatifinin iki adaylı kongresinde heyecanlı saatler yaşandı.

Olimpia Sosyal Tesislerinde yapılan olağan kongre saat 12.00’de başladı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı, divan başkanlık seçiminin ardından faaliyet raporları okundu.

Başkanlığını Serkan Kılıçaslan’ın yaptığı kongreye siyasi partilerde ilgi gösterdi. Ak Parti, CHP, İYİ Parti, MHP, Gelecek Partisi, BBP Parti Şile İlçe Başkanları ve yöneticileri katıldı.

İki listeli seçim kapalı gerçekleşti. İlk olarak başkan adayı Kemal Özcan söz alarak “ben buraya gelmeden önce otobüsçüler kooperatif başkanıydım. Referansım budur. 3 yıl içerisinde aday olduğumda arabaların hak edişleri 28 bin tl idi. Üç yıl sonra bu görevi bıraktığımda 69 bin tl olarak bıraktım. Yani 30 yılda yapamadıklarını ben 3 yılda yaptım. Şu anda da camiamızın sıkıntıları çok çözmek için adayım” dedi.

Ali Aslan’da konuşmasında; “biz faaliyet raporumuzu okuduk, orada neler yaptığımız açıkça okundu. Yapılan suçlamaları kabul etmiyorum, 89’dan beri bu camiadayım, tabiiki demokrasi var aday olacaksınız bundan asla rahatsız olmuyorum aksine memnun oluyorum, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Biz kimseyi ayırmıyoruz. Bildiğiniz gibi bir pandemi süreci yaşadık. Kooperatifimizin 800 milyon parası var. Bu kolay bir şey değil. Herkes elini vicdanına koyup kalbini dinledikten sonra oyunu verecek, ben yalnızca bunu diyorum. Seçimin sonu ne olursa olsun saygı duyuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 50 üyeden 48 üyenin üyenin katıldığı kongrede 30 oy Ali Aslan, 18 oy Kemal Özcan aldı. Sayımın ardından mevcut Başkan Ali Aslan yeniden başkan seçildi. Demokratik bir seçimin sonunda Ali Aslan’ı ilk olarak rakibi Kemal Özcan tebrik etti.

Yapılan kongrede dostluk ve birliktelik mesajı verilerek kongre çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

YÖNETİM:

1-Ali Alan

2-Hasan Yılmaz

3-Ahmet Bıyık

4- Atilla Kocabıyık

5- Barış Çökmez

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mehmet Özdil’le Devam

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası yaptığı olağan kongre ile Mehmet Özdil’le devam kararı aldı. Ümraniye …

Sektöre Yeni Soluk, İddialı bir İsim, ASLAND Gayrimenkul ve Mimarlık

Profesyonel hizmet anlayışı ile Gayrimenkul sektörüne farklı bir imaj kazandırıp, hayali gerçeğe dönüştüren Asland Gayrimenkul …

Tarihi Fenerin Restorasyonu Tamamlandı Ulaştırma Bakanı Açılış Yaptı

Şile Deniz Fenerinin restorasyonu tamamlanarak törenle açıldı. 27 Ağustos 2020 yılında başlanılan restorasyon çalışmaları tamamlanarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.