Ak Parti Şile, Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ında katılımıyla,  Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, AK Parti Şile yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 16 -17 Temmuz’da Çayırbaşı, Akcakese, İmrenli, Karacaköy, Bozgaca, Şuayipli,   Kömürlük, Kervansaray, Bıçkıdere, Esenceli, Üvezli, Kızılcaköy, Sofular ve akabinde Ahmetli, Meşrutiyet, Çelebi, Geredeli, Kalemköy, Göçe, olmak üzere toplamda 20 mahalleyi ziyaret ettiler.

Mahalle ziyaretlerinde güncel konuları ve Şile Belediyesi ile  alakalı talepleri dinleyerek belediye hizmetlerini ve gerçekleştireceği projelerden bahsedildi.

Mahalle ziyaretlerinde Şilelilerden gelen sorulara cevaben, sarı alanlarla alakalı kurulan komisyon çalışmalarından bahsedildi. Son günlerin gündem konularından biri  olan sineklerle mücadele konusuna değinen İlçe Başkanı Erdoğan Akgül; “geçmiş yıllarda yani AK Parti döneminde İBB’nin 7 araç ile birlikte Şile’mizden larva döneminde ve uçkun ile mücadelede hizmet ediyordu. Şimdiki dönemde ise 1-2 araç ile ilçemizde görevlendiriyor. Bu mücadelede yetkili kurum 5216 sayılı kanun ile İBB’ dedir. Larva döneminde bu hizmeti yapması gerekirken yetersiz yapıldı. Sinek sorunu tüm İstanbul’da yaşanan bir sorun haline geldi. Şile’mizde ise hemşerilerimizden gelen yoğun istek ve şikâyet nedeniyle yaşanan sorunların önüne geçebilmek amacıyla, Şile Belediye Başkanımız Sn. İlhan Ocaklı’nın talimatları ile hemşerilerimizin daha fazla mağduriyet yaşamaması için 7 araç ile Şile’mizde kazandırışmış ve hızla hizmete başlamıştır” dedi.

İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ise; Şile’mizde ilçemizden sorumlu olduğundan itibaren tüm mahalleleri ziyaret ederek programına aldıklarını ancak pandemi tedbirleri ve kısıtlamalarıyla ara verdiği ziyaretlere tekrar başladığını iletti. “Bu kapsamda 57 mahallemizin ziyaretlerini gerçekleştirdik, kısa zamanda tüm mahalle ziyaretlerimizi tamamlayıp Şile ilçemiz ile alakalı raporu hazırlayacak ve sorunların çözümünün takipçisi olacağım.”diyerek, tüm Şilelilerin mahalle ziyaretlerinde gösterdiği ilgiye, alakaya ve misafirperverliğine teşekkür etti.

YanıtlaYönlendir

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile CHP İlçe Başkanlığından sürpriz istifalar

CHP Şile İlçe Başkanlığı yönetiminde bulunan 5 kişi; Evren Yücel, Av. Gülcan Akdağ Ekmekçi, Seçil …

Şile MHP İftar Programına Yoğun İlgi

Cumhur ittifakının ortağı MHP Şile İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel iftar programı yoğun katılımla Şile …

Şile İYİ Partiden Bir Günde Üç İYİ Program

İYİ Parti Şile İlçe Başkanlığı bir günde 3 programla 18 Mart Çanakkale Zaferi’nde İYİ bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.