Saklı Göl Denetlenmiyor mu?

 “Saklı Göl’den hastalık mı akıyor” başlıklı haberimizin ardından köylüler, Göl işletmecilerinin harekete geçip tesisin akarını değiştirdiklerini ifade ettiler.

Şile Karamandere Saklı Göl’den akan suyla bahçelerini sulayan köylüler önce göletten gelen sulama sularına fosseptik karıştığını iddia ettiler ardından bahçelerinin kuruduğunu ve dayanılmaz bir koku yaydığını belirttiler. Alınan bilgiye göre yaptığımız haber üzerine göl işletmecileri bu kez fosseptiği göle değil de dereye bağladıklarını ve bu nedenle derenin suyunun renginin değiştiği gözlemlendi.

Gölün yıllar önce köylüler tarafından bahçeleri sulamak amacı ile planlandığı daha sonrasında kenarına yapılan işletme ile köye gelir getirmesi için mini bir tesisin kurulduğu, akabinde el değiştiren tesis büyütülüp kapasitesinin üzerine çıkıldığından dolayı fosseptik çukuru yeterli gelmemektedir. Köylüler, yetersiz gelen fosseptiğin ya gölete, ya da dereye boşaltılmasının kaçınılmaz olduğunu ifade ettiler ve artık derenin kirlendiğini buraların denetlenmesi gerektiğini sözlerine eklediler. Fosseptiğin yanından boruyla akan suların dereyi kirlettiği ve renginin değiştiği açıkça görülmektedir. Ayrıca köylüler olayı birçok yere şikayet ettiklerini, ona rağmen bir gelişme olmadığını, aynı zamanda konuya çözüm getirilmesini yetkililerden talep ediyorlar.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam Ediyor

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam ediyor. Kurucu  başkanı Ali Rıza Yıldız İstanbul Medya’nın …

Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılı sebebiyle, İlçe protokolünün yoğun katılımıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. …

Balıkesir, Yenikapı’da Ziyaretçilerini Bekliyor

Balı, zeytinyağısı, 50 çeşit peyniri, Ayvalık Tostu, Sususrluk ayranı, turizmi, tarihi ve birçok değeriyle ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir