Saklı Göl Denetlenmiyor mu?

 “Saklı Göl’den hastalık mı akıyor” başlıklı haberimizin ardından köylüler, Göl işletmecilerinin harekete geçip tesisin akarını değiştirdiklerini ifade ettiler.

Şile Karamandere Saklı Göl’den akan suyla bahçelerini sulayan köylüler önce göletten gelen sulama sularına fosseptik karıştığını iddia ettiler ardından bahçelerinin kuruduğunu ve dayanılmaz bir koku yaydığını belirttiler. Alınan bilgiye göre yaptığımız haber üzerine göl işletmecileri bu kez fosseptiği göle değil de dereye bağladıklarını ve bu nedenle derenin suyunun renginin değiştiği gözlemlendi.

Gölün yıllar önce köylüler tarafından bahçeleri sulamak amacı ile planlandığı daha sonrasında kenarına yapılan işletme ile köye gelir getirmesi için mini bir tesisin kurulduğu, akabinde el değiştiren tesis büyütülüp kapasitesinin üzerine çıkıldığından dolayı fosseptik çukuru yeterli gelmemektedir. Köylüler, yetersiz gelen fosseptiğin ya gölete, ya da dereye boşaltılmasının kaçınılmaz olduğunu ifade ettiler ve artık derenin kirlendiğini buraların denetlenmesi gerektiğini sözlerine eklediler. Fosseptiğin yanından boruyla akan suların dereyi kirlettiği ve renginin değiştiği açıkça görülmektedir. Ayrıca köylüler olayı birçok yere şikayet ettiklerini, ona rağmen bir gelişme olmadığını, aynı zamanda konuya çözüm getirilmesini yetkililerden talep ediyorlar.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ali Rıza Başkan 63 Gazeteciyle Balıkesir’e Çıkartma Yaptı

İstanbul Medya (İstanbul Gazete TV ve İnternet Habercileri Derneği) Başkanı Ali Rıza Yıldız, 63 gazeteciyle …

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mehmet Özdil’le Devam

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası yaptığı olağan kongre ile Mehmet Özdil’le devam kararı aldı. Ümraniye …

Sektöre Yeni Soluk, İddialı bir İsim, ASLAND Gayrimenkul ve Mimarlık

Profesyonel hizmet anlayışı ile Gayrimenkul sektörüne farklı bir imaj kazandırıp, hayali gerçeğe dönüştüren Asland Gayrimenkul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.