Şile Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Ali Gürbüz

Şile Belediyesi tarafından 14’üncüsü düzenlenen Geleneksel Yağlı Güreşlerinin başpehlivanı Ali Gürbüz unvanını kaptırmayarak yine birinci oldu.

13 Ağustos Cuma Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri Şile Marina etkinlik çayırında düzenlendi. Güreş alanına akın eden pehlivanlar, yakıcı güneşin altında kıyasıya mücadele etti. İlginin yoğun olduğu güreşler geçen yıl pandemi nedeniyle iptal edilmişti. 7’den 77’ye hemen her kesimin ilgi odağı olan ata sporu Cuma günü saat 12.00’de Belediye Meydanında Mehteran takımının mini konserinin ardından yapılan kortej yürüyüşüyle etkinlik alanına gidildi. Şile Belediye Başkanının da aralarında bulunduğu korteje kamu kurum ve kuruluşların yanında siyasetçiler, STK Temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik alanında yapılan müsabakalar 14. 30’da başladı. MüsabakalaraTürkiye Güreş Federasyonu’nda kayıtlı çok sayıda sporcu katıldı. Marşların ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’ın kürsü konuşmalarının ardından yağlanan güreşçiler, etkinlik alanında mücadele ederek güçlerini gösterdi. Müsabakaların sonunda galip gelen güreşçi, başpehlivan Ali Gürbüz oldu. Kıyasıya mücadele, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Öte yandan, etkinlik alanına gelenlere Şile Belediyesi tarafından pilav ikramında bulunuldu.

Ocaklı: “Ata sporumuza sahip çıkıyoruz”

Yağlı güreşleri izleyen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “14’üncüsünü düzenlediğimiz ‘Geleneksel Şile Belediyesi Yağlı Güreşleri’ne hoş geldiniz. Öncelikli olarak, Kastamonu’da sel felaketinde Hakk’ın rahmetine kavuşan vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Yangında aynı şekilde hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyoruz. Ata sporumuza sahip çıkıyoruz. Şile Belediyesi olarak 14’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Gördüğünüz gibi büyük bir heyecanla izleyicilerimizle buluşturduk” dedi.

Miniklerden büyüklere kadar birçok güreşçinin katıldığı müsabakada geç saatlere kadar devam etti. 14. Şile Yağlı Güreşlerinde başpehlivan 3. Ünal Karavan, 2. İsmail Koç ve 2019-2011-2012 ve 2021 yılı T.C. Başpehlivanı Antalya Korkuteli Belediyesi’nin pehlivanı Ali Gürbüz 1. Oldu.

Yapılan ödül töreniyle birlikte Şile 14. Yağlı Güreşleri sona erdi.

Güreşleri seyredenler arasında AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Garnizon Komutanı Alb.Hazel Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Burhan Ergar, Emniyet Müdürü Hazım Gümüş, Jandarma Komutan Vekili Bnb. Özgür Çakıcı,AK Parti Şile ilçe başkanı Erdoğan Akgül ve belediye başkan yardımcıları,STK temsilcileri ve muhtarlar da yer aldılar.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ulusal Satranç Turnuvası 10 Kasım Atatürk ile Sonsuza Kadar Sloganıyla Başladı.

Şile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün, Şile Spor Akademisi faaliyetleri çerçevesinde organize ettiği, Ulusal Satranç …

Şile Belediyesi Spor Akademisi Yaz Dönemi Törenle Son Buldu

Üç Bine Yakın Öğrenci Eğitim Aldı11 Eylül Pazar günü Şile Etkinlik Alanında düzenlenen programda 2021-2022 …

Şile’de Açık Su Yüzme Şampiyonası Yapıldı

Marathon Masters Spor Kulübü tarafından Türkiye Yüzme Federasyonu nezaretinde düzenlenen  Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir