Dino Artık Çok Sevdiği Vatanında

Türk sevdalısı olan Rum asıllı Dino’nun vasiyeti yerine getirildi.

1960’lı yıllarda Üsküdar Bağlarbaşında ikamet eden 4 kişilik  Rum ailesi her sene yaz aylarını Şile’ye gelerek tatillerini burada geçirirlerdi.

1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrası yapılan baskılar sonucu Türkiye sevdalısı Rum ailesi Selanik’e göç etmiş. Vatan sevgisi hiç dinmeyen Dino’nun tek arzusu Türkiye’de gömülmektir. Bunun mümkün olamayacağını bilen Dino kendince bir çözüm üretir ve ailesine vasiyette bulunur.

Vasiyetinde “beni yakın, küllerimi de Şile’den denize atın. Ben ancak vatanımda böyle kalabilirim” dedi. 12 Ekim’de bu vasiyet gerçekleştirilir. Ailesi ve Şile’deki dostları tarafından Dino’nun külleri denize atıldı.

Aralarında eski Belediye Başkanlarından İhsan Çayıroğlu ve Şile Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Nabi Evren’inde bulunduğu bir grup Şileli dostları tarafından mini törenle denize döküldü. Duygulu anların yaşandığı törende “Dino artık rahat uyu, çok sevdiğin vatanındasın” dediler.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mehmet Özdil’le Devam

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası yaptığı olağan kongre ile Mehmet Özdil’le devam kararı aldı. Ümraniye …

Sektöre Yeni Soluk, İddialı bir İsim, ASLAND Gayrimenkul ve Mimarlık

Profesyonel hizmet anlayışı ile Gayrimenkul sektörüne farklı bir imaj kazandırıp, hayali gerçeğe dönüştüren Asland Gayrimenkul …

Tarihi Fenerin Restorasyonu Tamamlandı Ulaştırma Bakanı Açılış Yaptı

Şile Deniz Fenerinin restorasyonu tamamlanarak törenle açıldı. 27 Ağustos 2020 yılında başlanılan restorasyon çalışmaları tamamlanarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.