Dino Artık Çok Sevdiği Vatanında

Türk sevdalısı olan Rum asıllı Dino’nun vasiyeti yerine getirildi.

1960’lı yıllarda Üsküdar Bağlarbaşında ikamet eden 4 kişilik  Rum ailesi her sene yaz aylarını Şile’ye gelerek tatillerini burada geçirirlerdi.

1974 Kıbrıs Barış Harekatı sonrası yapılan baskılar sonucu Türkiye sevdalısı Rum ailesi Selanik’e göç etmiş. Vatan sevgisi hiç dinmeyen Dino’nun tek arzusu Türkiye’de gömülmektir. Bunun mümkün olamayacağını bilen Dino kendince bir çözüm üretir ve ailesine vasiyette bulunur.

Vasiyetinde “beni yakın, küllerimi de Şile’den denize atın. Ben ancak vatanımda böyle kalabilirim” dedi. 12 Ekim’de bu vasiyet gerçekleştirilir. Ailesi ve Şile’deki dostları tarafından Dino’nun külleri denize atıldı.

Aralarında eski Belediye Başkanlarından İhsan Çayıroğlu ve Şile Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Nabi Evren’inde bulunduğu bir grup Şileli dostları tarafından mini törenle denize döküldü. Duygulu anların yaşandığı törende “Dino artık rahat uyu, çok sevdiğin vatanındasın” dediler.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam Ediyor

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam ediyor. Kurucu  başkanı Ali Rıza Yıldız İstanbul Medya’nın …

Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılı sebebiyle, İlçe protokolünün yoğun katılımıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. …

Balıkesir, Yenikapı’da Ziyaretçilerini Bekliyor

Balı, zeytinyağısı, 50 çeşit peyniri, Ayvalık Tostu, Sususrluk ayranı, turizmi, tarihi ve birçok değeriyle ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir