Şile Atatürk Yolu Yenilenen Yüzüyle Açıldı

Şile Atatürk Yolunun, Şile Belediyesi tarafından bakım, onarım ve peyzaj çalışmaları tamamlanarak yenilenen çehresiyle açılışı gerçekleştirildi.

Atatürk 10 Ekim 1932 tarihinde Şile Tahlisiye kurumunun ziyareti sırasında “Tahlisiye gibi önemli bir kurumun yolu güzel olmalı” diyerek işaret ettiği yolun, 1934 yılında kamulaştırma işlemleri tamamlanarak hizmete açılmıştı.

Şile Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen yolun açılışı 10 Ekim Pazar günü saat 18.00’de gerçekleştirildi.

Açılışa Ak Parti Milletveki Osman Poyraz, Şile Garnizon Komutanı Hav. Sv. Albay Hazel Yılmaz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, MHP İlçe Başkanı Mustafa Pıçak, ADD Şile Şube Başkanı Hanife Telli, muhtarlar, STK temsilcileri ve Şileliler katıldı.

Açılış töreni İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Şile Belediyesi Gençlik orkestrası tarafından verilen mini konserle başladı. Zeybek ekibinin gösterilerinin ardından ADD ŞLile Şube Başkanı Hanife Telli bir “sevgili Atatürkçüler” diyerek başladığı konuşmasında Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’ya teşekkür etti.

Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da; “bugün anlamlı ve güzel ve anlamlı bir güne sahip çıktığınız ve bizleri yalnız bırakmadığınız için sizleri kutluyor ve hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. 1932 tarihinde Atatürk’ün Şile Tahlisiye ziyaretinde kiremit sokakta başlayan ve sonrasında Tahlisiyeye gidişinde doğru düzgün bir yolun olmayışından dolayı yeni bir yolun yapılması ve buraya daha farklı bir anlam kazandıracağını ifade etmiş ve sonrasında bu yol açılmış ve hizmete konmuştur. Zaman içerisinde pek kullanılmamış, biraz eksik ve bakımsız kalmıştır. Bizde ADD Şube Başkanı Hanife ablamız ile sohbetimiz esnasında böylesine önemli bir değerin yenilenmesini ifade ettik ve bakımını, peyzajını, aydınlanmasını ve eksiklerini tamamladık.  Bugünde açılışını hep beraber gerçekleştireceğiz” dedi.

Ak Parti Milletvekili Osman Poyraz’da bu güzel eserin açılışında katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Şile Belediye Başkanının hizmetlerinin yanı sıra bizi biz yapan değerler var. Bu değerlerin başında da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk var. Kendisine ve tüm silah arkadaşlarına Allah’tan  rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından davetlilerle birlikte açılış kurdelesi gerçekleştirildi. Hep birlikte Atatürk yolundan yürüyerek Tahlisiye önüne gidildi. Burada davetlilere ikramlar yapıldı. Yapılan sohbetlerin ardından program sona erdi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mehmet Özdil’le Devam

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası yaptığı olağan kongre ile Mehmet Özdil’le devam kararı aldı. Ümraniye …

Sektöre Yeni Soluk, İddialı bir İsim, ASLAND Gayrimenkul ve Mimarlık

Profesyonel hizmet anlayışı ile Gayrimenkul sektörüne farklı bir imaj kazandırıp, hayali gerçeğe dönüştüren Asland Gayrimenkul …

Tarihi Fenerin Restorasyonu Tamamlandı Ulaştırma Bakanı Açılış Yaptı

Şile Deniz Fenerinin restorasyonu tamamlanarak törenle açıldı. 27 Ağustos 2020 yılında başlanılan restorasyon çalışmaları tamamlanarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.