Şile’de Mevlid-i Nebi Haftası Kutladı

Şile Müftülüğü tarafından, Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.) kainatı teşriflerinin sene-i devriyesi münasebetiyle “Mevlid-i Nebi Haftası” programı düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in katılımıyla ve Şile Müftülüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen program Şile Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Şile Müftülüğü tarafından düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunması, hocaların ve büyüklerin “vefa” konusundaki söylemleri video gösterisi, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in konferansı akabinde, Müftülülük tarafından düzenlenen Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

 “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temalı programa; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen , Garnizon Komutanı Hazel Yılmaz , Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Cumhuriyet Savcısı Burhan Ergar , İl Müftü Vekili Mustafa Yavuz, İlçe Müftüsü Metin Akbaş, kurum müdürleri ve Şileliler katıldı.

Şile Müftüsü Metin Akbaş yaptığı konuşmada; “Alemler sultanı, iki cihan serveri Hz. Muhammed Mustafa S.A.V. dünyaya teşriflerinin 1450. Yılında Diyanet İşleri Başkanlığımız belki toplum olarak kaybetmeye başladığımız değerlerden bir tanesini daha bizlere hatırlatmak üzere bu yıl haftamızın temasını “Hazreti Peygamber ve Vefa Toplumu” olarak belirledi. Vefa; anne babaya vefa, eşe vefa, dosta vefa, ahde vefa, sözlerimize vefa, işimize vefa. Rabbim yitirmiş olduğumuz birtakım değerlerimizi yeniden hatırlamamıza vesile kılsın bu haftaları diyoruz” dedi.

Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da konuşmasında Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V. dünyaya teşriflerinin doğum gününü kutladı ve emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Müftü Vekili Mustafa Yavuz’un selamlama konuşmasının ardından İlçe Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’da bir konuşma yaptı. Ardından Mevlid_i Nebi Haftası için hazırlanan sinevizyon gösterisi seyredildi.

Sinevizyon gösterisinin ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen kürsüye çıkarak  mini bir konferas verdi.

Ödül töreni ve harta fotoğrafı ile program son buldu.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile Turizm Derneği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Şile Turizm Derneği İlçedeki gazetecileri kahvaltıda ağırlayarak, günlerini …

İstanbul Barosundan Türk Halk Müziği Korosu Büyük İlgi Gördü

İstanbul Barosu Türk Halk Müziği Topluluğu şef Ahmet Tekin Kumaş yönetiminde güzel bir konserle seyircilerin …

Ümraniye Kitap Fuarı 3. Kez Kapılarını Açıyor

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Ümraniye Kitap Fuarı, cumartesi günü kapılarını kitapseverlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir