Şileli Genç Jüriyi Kendini Hayran Bıraktı

O Ses Türkiye şarkı yarışmasına katılan Şileli Genç Mert Yenihayat, sesi ve sempatik tavırlarıyla jüriyi kendine hayran bıraktı.

Mert Yılmaz Yenihayat , TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yeni sezonunda dikkat çeken yarışmacılardan biri oldu.

Şilelilerin gurur duyduğu Mert Yılmaz Yenihayat’a kutlama mesajları yağıyor. Ekranların en çok izlenen yarışmalarından olan O Ses Türkiye, onuncu sezonu ikinci bölümü 9 Ekim’de yayınlandı. O Ses Türkiye 2021 ilk turunda kör elemelerde şarkı performansıyla 4 jüri üyesini döndürmeyi başardı.

MERT YILMAZ YENİHAYAT KİMDİR?

22 yaşındaki Mert Yılmaz Yenihayat’ı Beyazıt Öztürk’ün takımında yer alacak.

O Ses Türkiye 2021’e katılan Mert Yılmaz Yenihayat, İstanbul Şile’den yarışmaya katılıyor. Yarışmacı aslen Arnavut. Müziğe ilgisi babasının sekiz yaşında gitar almasıyla başlamış. Şarkı söylemeyi çok sevdiğini ve iki yaşından beri söylediğini belirtti.

Mert Yılmaz Yenihayat, performansıyla dört jüriyi döndürdü. Jüriler, takımına katmak istediği yarışmacı için büyük mücadeleye girişti. Beyazıt Öztürk, Murat Boz’u bloklarken, Ebru Gündeş ise Oğuzhan Koç’u blokladı.

İstanbul’dan yarışmaya katılan daha önce Devlet Konservatuvarı kazanan ancak okuyamayan Mert Yılmaz Yenihayat, rotasını müziğe çevirdi. Baba mesleği dondurma işiyle uğraşan Mert Yılmaz Yenihayat, O Ses Türkiye’de aklındaki ismin aslında Oğuzhan Koç’un olduğunu dile getirdi. Fakat Oğuzhan boklanınca O Ses Türkiye yarışmacısı Mert Yılmaz Yenihayat, tercihini Beyazıt’tan yana kullandı…

.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Amatör Seslerden Profesyonel Konser

Şile Belediyesi Musiki Cemiyeti 2020 yılının ilk konserini Kültür Merkezinde  verdi. Şile Kültür Merkezi’nde düzenlenen …

Ömür Boyu Mutluluklar

Belfu ve Oğuz,  Elisa Balo Salonunda görkemli bir düğünle dünya evine girdiler. Bir süre önce …

Bu İsme Dikkat!..

Spor ve sanatı bir arada yürüten Kenan DAMAR, yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir