“Süt Kardeşler” Şile’yi Kahkahaya Boğdu

Süheyl ve Behzat Uygur’un sahneye koyduğu eğlence dolu oyun ’Süt Kardeşler’ Şile Kültür Merkezinde sahnelendi.
Şile Belediyesi tarafından “kültür sanat etkinlikleri” kapsamında sahnelenen ‘Süt Kardeşler’ isimli tiyatro oyunu Şile’yi kahkahaya boğdu.

Oyuncu kadrosunda; Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Emine Ün, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Elif Gönlüm’ün yer aldığı 2 perdelik oyun Şile Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi.
İlk olarak Türk tiyatrosunun ustalarından biri olan Nejat Uygur tarafından sahnelenen oyun usta sanatçının oğulları Süheyl ve Behzat Uygur tarafından günümüz yorumuyla Şile’de tiyatro severler ile buluştu.
Kostümleriyle ve dekoruyla izleyicileri 1950’li yıllara götüren “Süt Kardeşler” isimli müzikal oyun danslarıyla da izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.
Oyun sonunda izleyicileri selamlayan Behsat Uygur, “biraz arayı açmışız. Şile Belediyesi’nin yapmış olduğu bu organizasyonla sizlerle bizlerin buluşması gerçekten çok keyif verdi, çok heyecanlandırdı. Öncelikle Şile Belediye Başkanına, Kültür ekibine ve Şile Belediyesi’ne buradan teşekkür ediyoruz” dedi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’da konuşmasında; “Bir süredir ayrı kaldığımız kültür-sanat etkinliklerimize bu akşam çok güzel bir tiyatro oyunu ile tekrar merhaba dedik. Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu’nu Süt Kardeşler oyunu ile ilçemizde misafir etmekten ve sizlerle beraber bu salonda böyle güzel etkinlikleri birlikte izlemekten mutluluk duyuyorum. Bugün Şile Kültür Merkezi’mizin sahnesinde Şile ile buluşan Süheyl, Behzat Uygur kardeşlere ve değerli oyuncularımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kahkahanın eksik olmadığı, 7’den 70’e herkesi güldüren “süt kardeşler” oyunu  danslarıyla da keyifli dakikalar yaşattı. Salonu hınca hınç dolduran seyirciler Şile Belediyesine ve Süheyl-Behzat tiyatrosuna teşekkür ettiler.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

‘Karınca’ Filminin Galası Yapıldı

Yönetmenliğini Nazif Tunç’un yaptığı “karınca” adlı filmin galası Esenler Belediyesi tarafından Kadir Topbaş Kültür Merkezinde …

Game of Thrones Bölümlerinin Göz Gözü Görmeyecek Kadar Karanlık Olmasının Sebebi

Game of Thrones dizisinde ekranın yeterince aydınlık olmamasından insanlar şikayetçi. Bu duruma yapımcıların bir açıklaması …

Steven Soderbergh, Yeni Filmi High Flying Bird İçin Neden Netflix’i Seçtiğini Açıkladı

Steven Soderbergh, yeni filmi High Flying Bird’ü vizyona sokmak yerine neden Netflix’te yayınladığı konusuna açıklık …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir