Çayırbaşı/Kırandere Kamudan Koparılamaz, İtirazımız Var ”Diyerek Mahkemeye Başvurdular

Son günlerde Şile’nin gündemine oturan Sancaktepe Belediyesine tahsis edilen ancak belediye tarafından özel bir şahsa ihale edilen Kırandere -A- Tipi Mesire alanı için Şile Çevre Gönüllüleri Derneği Mahkemeye başvurarak yürütmeyi durdurma talebinde bulundu.

Şile Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Nabi Evren; “Sancaktepe Belediyesi’nin Orman Bakanlığından Gençlik kampı yapmak üzere 29 yıllığına kiraladığı korunması gerekli doğa harikası Kırandere mesire yerini üçüncü kişiye otel yapmak üzere 10 yıllığına kiralamasına itirazımız var. Şile çevre gönüllüleri derneği olarak yürütmeyi durdurma talepli davayı bugün nöbetçi idare mahkemesinde açtık” dedi.

Başvuruda, yapılan ihalenin Sancaktepe Belediye Başkanlığı Encümen kararı ile söz konusu taşınmazı 3. Şahsa yaptığı kiralamaya ait ihalenin usul ve yasaya aykırı olması ve çevre/kamu kamu menfaatlerinin üstünlüğü sebebi ile iptalini istemiştir. “Gençlik Kampı” gibi bir amacın dışında da kullanılmak süratiyle kamuyu zarara uğrattığına işaret edildi.

“Çevre Yararı” gözeten birçok emsal dava kararının kamu lehine sonuçlandığını söyleyen Çevre Gönüllüleri, arazinin tekrar -C- Tipi mesire alanı yapılmasını, Sancaktepe Belediyesi’nin ihalesinin iptal edilmesini, arazinin içinden geçen ve halkın yıllarca kullandığı sahile inen yolun tekrar haritalara işlenerek açılmasını istediler.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam Ediyor

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam ediyor. Kurucu  başkanı Ali Rıza Yıldız İstanbul Medya’nın …

Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılı sebebiyle, İlçe protokolünün yoğun katılımıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. …

Balıkesir, Yenikapı’da Ziyaretçilerini Bekliyor

Balı, zeytinyağısı, 50 çeşit peyniri, Ayvalık Tostu, Sususrluk ayranı, turizmi, tarihi ve birçok değeriyle ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir