İstanbul Medya, Balıkesir Belediye Başkanını İstanbul’da Karşıladı

İstanbul’lu gazetecileri bir süre önce Balıkesir’de ağırlayan Balıkeir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı bu kez İstanbul Medya İstanbul’da karşıladı.

İstanbul Medya Derneği Emit Turizm Fuarına katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,i 5 yıldızlı otelde kahvaltıda ağırladı. İstanbul Medya’nın gazetecilerini kahvaltıda gören Başkan Yücel Ali, gazetecileri tek tek gezerek herkesi selamladı. Kendilerini İstanbul’da görmekten mutlu olan gazeteciler Başkan Ali’ye tekrar teşekkür ettiler.

Turizm sektörü temsilcilerinin en önemli buluşma platformu EMITT, iki yıl aradan sonra, TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde başladı.

Anadolu kültürünü ve yöresel lezzetlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT) 25’inci kez sevenleri ile buluştu. Fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, çok sayıda İl belediye başkanı ve onlarca sektör temsilcisi katıldı.

Hava atmak için her yere gidebilirsiniz, ama hava almak için Balıkesir’e gelin. Gazetecilerle kahvaltı yapan Başkan Yücel Yılmaz, yaptığı konuşmada; ”Bizler de sizleri çok sevdik,Osmangazi Köprüsünün tamamlanmasıyla İstanbul’la aramızdaki bağ iyice kısaldı, üç saate düştü.Biz İstanbul’un arka bahçesi olmaya adayız.Pandemi döneminde İstanbul’dan gelen tatilciler,kalabalık otellerden ziyade apart otel ve butik otelleri tercih ettiler,çoğu doldu taştı.Bizim burada oksijen üst düzeyde var,buraya gelen Dispne (Nefes darlığı hastalığı) hastalarının nefes alma oranı yüzde doksanların üstünü çıkıyor,buranın oksijeni bol,yani kısacası hava atmak istiyorsan istediğin her yeri,hava almak istiyorsan Balıkesir’i tercih edeceksin” diyerek ilin temiz havasına vurgu yaptı. 
Balıkesir’i Türkiye’nin Cenneti ve zeytin ülkesi olarak adlandıran Başkan Yücel Yılmaz, “Balıkesir çok güçlü bir coğrafyaya sahip. Şehrimizde Balkanlar’dan, Orta Asya’dan göçle gelen insanların köyleri var. Bu da bir gastronomi zenginliği, kültür zenginliği meydana getiriyor. Topraklarımız zaten verimli. Türkiye’de balın, peynirin, zeytinin en lezzetli olduğu yer Balıkesir’dir. Peynirimizi, balımızı, kaymağımızı, kuzu etimizi, zeytinyağımızı bir kahvaltı da bile buluşturabiliyoruz. Ekmek çeşitlerimiz de oldukça fazla. Hatta bir ekmek kitabımız bile var. Son söz olarak ise sürekli vurguladığım ve dillere yapışsın diye söylediğim bir sloganımızı sizlerle paylaşmak istiyorum, ‘Hava atmak için her yere gidebilirsiniz, ama hava almak için Balıkesir’e gelin”.

YILDIZ,  BAŞKAN YILMAZ’A TARİHİ FOTOĞRAF MAKİNASI HEDİYE ETTİ

İstanbul Medya Derneği Başkanı Ali Rıza Yıldız Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a kendisine ait eski ve çok özel  fotoğraf makinesini hediye etti. İstanbul Medya Derneği Başkanı Ali Rıza Yıldız,bu fotoğraf makinasını kendine üstad gazeteci ve fotoğrafçı Ara Güler’in hediye ettiğini anlatırken duygulu anlar yaşadı ve ”Bu kıymetli hatıramı Başkan Yücel Yılmaz’a hediye ederken gönlüm rahat,daha iki tane böyle fotoğraf makinem var,ama onları kimseye vermem” dedi.

Oteldeki programın ardından hep birlikte fuar alanına geçildi. Anadolu kültürünü ve yöresel lezzetlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT) 25’inci kez sevenleri ile buluştu. Fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, çok sayıda İl belediye başkanı ve onlarca sektör temsilcisi katıldı.  

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir