Orman Vatandır

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında Şile Orman İşletme Müdürülüğü tarafından “Orman Vatandır” temalı fidan dikim programı gerçekleştirildi.

Şile Vasıf Topçu Fen Lisesi’nin bahçesinde yapılan fidan dikim programına Şile Belediye Başkan Yardımcısı, Başsavcı, Emniyet Müdürlüğü, Kamu Kurum Müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Şile Orman İşletme Müdürü Temel Bulut yaptığı konuşmada; “Avrupa Tarım Federasyonu Kuzey yarım kürede ilkbaharın, Güney yarımkürede sonbaharın başlangıcı olarak 21 Mart 1971 Dünya Ormancılık Günü olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde 1975 yılından itibaren kutlanmaya başlanılmıştır. Malumunuz iklim değişiklikleri Dünyamızı ve Ülkemizi her geçen gün olumsuz etkilemektedir. Bu anlamda teşkilatımız ormanlarımızı korumaya, genişletmeye ve halkımızın ihtiyaçlarını gidermeye devam etmektedir. Dünyada ülkemiz orman varlığını artıran ülkeler arasında 6. Sırada Avrupa’da ise birinci sıradadır. Yani dünyada orman alanlarını artıran 6. Ülkeyiz. Etkinlik kapsamında fidan dikerek geleceğe nefes olmak istiyoruz. Tüm mesai arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi’nin bahçesine fidan dikimi gerçekleştirildi. Protokol ile birlikte öğrenciler de fidanlarını bahçelerine diktiler. Fidan dikimi tamamlandıktan sonra Şile Orman İşletme Müdürlüğü fidan ve hediye dağıtımı yaptı.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

1 Milyar Liralık Ödeme Yapılabilir

Mayra Sigorta Aracılık Hizmetleri Genel Müdürü Evren Acar ile deprem ve sigorta üzerine sohbet   …

Şile’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolasıyla Şile Kaymakamlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde …

‘Afet Farkındalık Eğitimi’ne Talep Patlaması: Deprem Sonrası Yüzde 600 Artış

Deprem Sonrası ‘Afet Farkındalık Eğitimi’nde Yüzde 600 Artış Yüzyılın felaketinin ardından Ümraniye’de Afet Farkındalık Eğitimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir