Orman Vatandır

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında Şile Orman İşletme Müdürülüğü tarafından “Orman Vatandır” temalı fidan dikim programı gerçekleştirildi.

Şile Vasıf Topçu Fen Lisesi’nin bahçesinde yapılan fidan dikim programına Şile Belediye Başkan Yardımcısı, Başsavcı, Emniyet Müdürlüğü, Kamu Kurum Müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Şile Orman İşletme Müdürü Temel Bulut yaptığı konuşmada; “Avrupa Tarım Federasyonu Kuzey yarım kürede ilkbaharın, Güney yarımkürede sonbaharın başlangıcı olarak 21 Mart 1971 Dünya Ormancılık Günü olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde 1975 yılından itibaren kutlanmaya başlanılmıştır. Malumunuz iklim değişiklikleri Dünyamızı ve Ülkemizi her geçen gün olumsuz etkilemektedir. Bu anlamda teşkilatımız ormanlarımızı korumaya, genişletmeye ve halkımızın ihtiyaçlarını gidermeye devam etmektedir. Dünyada ülkemiz orman varlığını artıran ülkeler arasında 6. Sırada Avrupa’da ise birinci sıradadır. Yani dünyada orman alanlarını artıran 6. Ülkeyiz. Etkinlik kapsamında fidan dikerek geleceğe nefes olmak istiyoruz. Tüm mesai arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi’nin bahçesine fidan dikimi gerçekleştirildi. Protokol ile birlikte öğrenciler de fidanlarını bahçelerine diktiler. Fidan dikimi tamamlandıktan sonra Şile Orman İşletme Müdürlüğü fidan ve hediye dağıtımı yaptı.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile Dernekler Federasyonu Açıldı

ŞADER(Şile Ağva ve Civar köyleri)’in girişimleri ve Şile Belediyesi’nin destekleriyle Şile Dernekler Federasyonu kurularak açılışı …

Şile’de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Kutlandı.

11 Kasım “Milli Ağaçlandırma günü” nedeniyle “Türkiye Yeni Yüzyılına Nefes” temasıyla Şile Orman İşletme Müdürlüğü …

Atatürk 84’üncü Ölüm Yıldönümünde Şile’de Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk, 84. ölüm yıldönümünde Şile Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen resmi törenle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir