Şile Belediyesi’nden Çanakkale Zaferi Anısına

18 Mart Çanakkale Zaferimizin 107. Yılı nedeniyle Şile Belediyesi Kültür Merkezinde “Çanakkale Zaferi Anısına Semada Yıldızlar” programı düzenledi.

Programa Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Hazel Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer keser, Siyasi Parti temsilcileri, Stk temsilcileri ve Kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

17 Mart Perşembe aynı zamanda Berat Kandiline de denk gelen programda ilk olarak kur-‘anı kerim tilaveti okundu. Çanakkale şehitleri ve tüm şehitler için dualar yapıldı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi.  ilk olarak Şile Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Keser yaptığı konuşmada; Çanakkale Zaferimizin 107. Yılını ve Berat Kandilinizi kutluyorum.Başta Gazi Mustafa Kemal  Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Milletinin kazandığı en pahalı zaferdir

Şile Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz yaptığı duygulu konuşmasında” tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve Yüce Türk Milletinin kahraman evlatlarınca verilen büyük bir mücadelenin adıdır Çanakkale” diye başladığı sözlerine “şairin dediği gibi Bedrin aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır Çanakkale, kınalı kuzuları, gül bahçesine girercesine şehadete atıldığı bir yerdir Çanakkale. Yüzbinlerce vatan evladı bu vatanın bedelini ödemek üzere Çanakkale çağrılmıştır. Amacımız geçtiğimiz savaşların zaferleriyle mutlu olmak değil, eğer amaç vatan savunmasıysa, eğer amaç hürriyet davasıysa, bir ölüm kalım mücadelesiyse buna savaş diyemezsiniz ve bunu yeni nesillere anlatmak boynumuzun borcudur. Çünkü vatan dediğimiz bu toprak diyeti ağır ödenmiş bir topraktır” diyerek Çanakkale Savaşı Türk Milletinin kazandığı en pahalı zaferdir” diyerek Çanakkale Zaferinin 107. Yılını kutlayarak Başta Gazi Mustafa Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına rahmet ve minnet duygularını ifade etti.

Varlık ve yokluk mücadelesi

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’da konuşmasında öncelikle böylesine manevi ve özel bir günde güzel bir programla bunu icra ediyoruz. Programın gerçekleşmesinde Şile Belediyesi’nde emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Ecdadımızı ve onun aziz hatırasını saygıyla, rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Varlık ve yokluk mücadelesi veren bir milletin yedi düvelin sahip olduğu imkanlar karşısında fakat kendisinin sahip olduğu iman ve inanç sayesinde nasıl göğsünü siper ederek zafere ulaştığını onların evlatları olarak o haklı gururu bizler yaşıyoruz. Bizlere bu cennet vatanı armağan eden, bizler de millet olarak bu topraklarda huzur içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde rahat bir şekilde yaşayalım diye seve seve canını feda eden bütün ecdadımızı, bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Protokol konuşmalarının ardından sanatçı Alev Sağlık “semada yıldızlar” albümünden eserler seslendirdi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir