Şile CHP İlçe Başkanlığından sürpriz istifalar

CHP Şile İlçe Başkanlığı yönetiminde bulunan 5 kişi; Evren Yücel, Av. Gülcan Akdağ Ekmekçi, Seçil Mesude Atalay, Esin Alaca ve Bayram Uçar 22 Nisan günü Şile Noterliğine başvurarak görevlerinden resmen istifa ettiler.

Av. Gülcan Akdağ Ekmekçi istifa nedenlerini şöyle açıkladı.

“Amacımız parti içi muhalefet yapmak ya da partimize ve davamıza zarar vermek değildir. Son birkaç aydır yönetim olarak eksik ve hatalarımızla beraber diğer partilerin de gerisinde kalmaya başladığımızı gözlemleyip, hem başarıyı daha besleyebilmek, hem de üst mercilere ( İl Başkanlığı ve Genel Merkez gibi) kendimizi ifade edebilmek için ayrıca da çalışmalarımızı perçinleyebilmek için üzülerek bu kararı almak zorunda kaldık” dedi.5 yönetici yazdıkları ortak istifa gerekçesinde; “kongre tarihinden itibaren küçük küçük başlayan aksaklıklar bugün için bizi görevlerimizi yapmaktan alıkoyma aşamasına gelmesi sebebiyle de seçim arifesinde böyle bir karar almak zorunda kaldık.

Yaşanılan bazı olaylar neticesinde bizlerin çalışmalardaki verimliliğimizi düşürdüğü gibi kamuoyu önünde de fark edilir hale gelmiş muhalefet görevimizi hakkıyla yerine getiremediğimize dair yorumlar ortaya çıkarmıştır.  Pek çok üye partiye uğramaz olmuş, Şuanda İlçe Örgütünün Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile hiçbir koordinasyon olmadığı gibi yönetim kurulu üyelerinin yarısından fazlası da çalışmalarda yeterli verimliliği sağlayamamaktadır……

Bu ve buna benzer konular sebebiyle daha önceki tarihlerde de asil yönetim kurulunda 3 ayrılık olmuş, yerlerine yedeklerden üyeler alınmıştır.  Bugünkü istifalar ile birlikte 12 kişiden oluşan yönetim kurulunda asil listeden toplamda 8 istifa ile yönetimin yarıdan fazlası yedek üyelerden oluşur duruma gelmiştir.

Bu ve benzeri birçok konular göz önüne alınarak ve çözüm üretmek noktasında her zaman üzerimize düşeni yapmaya da hazırız. Bu kararımızın bir tepki ya da tavır değil, başarı için atılmak zorunda olunan bir adım olarak kabul edilmesi dileğiyle, saygılarımızla…

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Başkan Ocaklı İsaköy ve Kurfallı’da Mahalle Sakinleriyle Buluştu

Şile için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam eden Şile Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Şile Belediye …

KADEM EKŞİ ISTANBUL GAZETE VE HABERCİLER FEDERASYONUNA PROJELERİNİ ANLATTI

Cumhur İttifakı AK Parti’nin Maltepe Belediye Başkan adayı Kadem Ekşi, Istanbul Gazete ve Haberciler federasyonu …

Şile Gelecek Ve Saadet Partisinin Ortak Adayı; Cengiz Çetin

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi Şile’de ortak aday çıkardı. İki partinin ortak Belediye Başkan Adayı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir