ADD’den Bağımsızlık ve Zafer Konvoyu

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 100. Yılında ADD Şile Şubesi “bayrağını al gel” konvoyu düzenledi.

ADD Şile Şube Başkanı Hanife Telli, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Zafer yolu Atatürk’ün yoludur Bayrağını al gel, İstiklal ruhuyla büyük zaferimizi kutlayalım diye halkımıza çağrı yaptık. Bugün çok onurluyuz, gururluyuz. Türk Bayrağının ve Atatürk’ün çatısı altında birleştik” dedi.

Araç konvoyu Ahmetli ışıklardan kumbaba caddeleri, Üsküdar caddesi, Cumhuriyet caddesi, Fener Mahallesi ve liman bölgelerinde devam etti. Çalınan marşlar, atılan sloganlar, Türk Bayrağı ile süslenen araçlar vatandaşlar tarafından da alkışlarla desteklendi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Yeni Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı 7/24 Görev Başında

Şile Belediyesi, sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek için teknik donanımlı hizmet araçlarının sayısını yükseltmeye devam ediyor. …

“Söz verdiğimiz gibi! Kıvılcım Park mahallemize hayırlı olsun”

Bir süre önce Çayırlar caddesi sakinleri Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’dan mahallelerine çocuk parkı talebinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir