Şile Yağlı Güreşleri Başpehlivanı: Mustafa Taş

Ata sporunu destekleme amacı ile yapılan 15. Şile Yağlı Güreşlerinin bu yıl ki Başpehlivanı Mustafa Taş oldu.

Şile Belediye tarafından düzenlenen Geleneksel Şile Yağlı Güreşlerine bu yılda ilgi yoğun oldu. Her geçen yıl daha da profesyonelleşen Şile Yağlı Güreşler, Kırkpınar gibi marka olma yolunda ilerliyor.

19 Ağustos’ta Şile Belediyesi önünde kortej yürüyüşü ile başlayan 15. Şile Yağlı Güreşleri, Marina bölgesi Şile er Meydanında tamamlandı.

Mehteran eşliğinde başlayan Kortej Yürüyüşüne; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Kamu Kurum amirleri, Siyasi Partiler, güreşçiler ve güreş severler katıldı.

Öğlen saatlerinde başlayan güreşler, Minik, Teşvik, Tozkoparan, Deste boy, Küçük Orta Boy, Büyük Orta Boy, Baş Altı ve Başpehlivanlık kategorilerinde yapıldı.

Güreş ağası Seyfi Şahin’in destekleriyle bol ödüllü olan 15. Şile Güreşlerine yapılan altın kemer damgayı vurdu.

Minikler ile başlayan güreşler başpehlivanın belirlenmesiyle son buldu.

Final karşılaşmasında İsmail Koç ile Mustafa Taş karşı karşıya geldi. Yapılan kıyasıya mücadelede Mustafa Taş rakibi İsmail Koç’u yenerek; 15. Şile Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı oldu.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı yaptığı konuşmada; 15. Şile Yağlı güreşlerinin Başpehlivanı Mustafa Taş’ı tebrik ederek destek veren başta Güreş Ağası Seyfi Şahin’i ve emek veren herkese teşekkür etti. Ayrıca bu müsabaka dahil olmak üzere arka arkaya 3 kez Başpehlivanlık kazanan güreşçinin altın kemeri alacağının altını çizdi. Güreş Ağası Seyfi Şahin’de kendilerine kemerle birlikte otomobilde hediye edeceklerini vurguladı.

Renkli görüntülere sahne olan ve bu yıl 15. gerçekleştirilen Şile Yağlı güreşlerine 850 güreşçi katıldı.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ulusal Satranç Turnuvası 10 Kasım Atatürk ile Sonsuza Kadar Sloganıyla Başladı.

Şile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün, Şile Spor Akademisi faaliyetleri çerçevesinde organize ettiği, Ulusal Satranç …

Şile Belediyesi Spor Akademisi Yaz Dönemi Törenle Son Buldu

Üç Bine Yakın Öğrenci Eğitim Aldı11 Eylül Pazar günü Şile Etkinlik Alanında düzenlenen programda 2021-2022 …

Şile’de Açık Su Yüzme Şampiyonası Yapıldı

Marathon Masters Spor Kulübü tarafından Türkiye Yüzme Federasyonu nezaretinde düzenlenen  Masters Açık Su Yüzme Şampiyonası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir