29 Ekim Sevgisi Palm Beach’de Sanatla Kutlandı

TV Programcısı, şair Atılay Erge’nin organizasyonunda aralarında Müjdat Gezen, Kandemir Konduk gibi ünlü isimlerin bulunduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Palm Beach’te sanat eşliğinde kutlandı.

Şile’nin nezih mekanlarından Palm Beac’te yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yapılan sanat etkinliğinde ünlü tiyatro ve Sinema oyuncusu mizahçı Müjdat Gezen’in de doğum günü kutlaması yapıldı.

Kutlama etkinliğine Müjdat Gezen, Mustafa Alabora, Tiyatro ve Mizah Yazarı Kandemir Konduk, Sinema, tiyatro, ses sanatçısı, müzisyen, televizyon programcısı, Hikaye anlatıcısı ve Toplumsal projelere imza atan sanatçı Pınar Ayhan, Av. Şair Celal Ülgen, Ses Sanatçısı, Ankara’lı Bestekâr Tuncay Yalın, Ses Sanatçısı Bestekar Kartal Acar, Udi Mehmet Tokat, Maltepe TSM Korosu, ve bir çok ünlü isim katıldı. Seçkin davetlilerin olduğu geceye Cumhuriyet ve Atatürk ruhu damgasını vurdu. Organizasyonu hazırlayan şair ve programcı Atılay Erge, tüm detayları hazırlayıp, konuklarla yakından ilgilenmesi hemen her programına gösterilen ilgiyi perçinleyip, kendisine teşekkür edildi.

Gecede Av. Şair Celal Ülgen’in 1968 yılında yazdığı “ZİLAN” isimli şiirini Pınar Ayhan’ın şiveyle okuduğu şiir, Atatürk’ün Cumhuriyet’i kurma aşamasında yaşadığı anekdotları kendine has yorumuyla anlatması hayranlıkla dinlendi.

Müjdat Gezen’in fıkra ve mizansal anlatımları ve kendine has esprileri salonu kahkahaya boğdu. Kandemir Konduk’un Müjdat Gezen’e yazdığı esprili ve aynı zamanda övgü dolu şiiri okurken davetliler hem hayranlıkla dinledi hem de zaman zaman gülüşmelere neden oldu. Sazlı sözlü ve sanat dolu gecede konuklar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını hep birlikte dost meclisinde kutlayarak final yaptı.

Hazırlanan ve konuklara sunulan her türlü el emeği, göz nuru ikramlar  Meryem Tutal, Perihan Ülgen, Deniz Seren ve Özlem Ülgen tarafından hazırlandı. Gecenin sonunda tüm konuklar güzel ve özel ev sahipliği yapan İrfan ve Meryem Tutal’e teşekkür etti. Şileli şair Atılay Erge’de önce ev sahiplerine ardından tüm davetlilere teşekkür etti. Gece İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Bağımsızlık yolunda giden meşalemizi Samsun’da yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı …

Şile Belediyesi Sürdürülebilir Tarıma  “Şile Kent Bostanı” İle Katkı Sağlayacak

İstanbul’un yanı başındaki doğal cennet Şile, ekolojik yapısı ve doğal güzellikleriyle doğal bir yaşam imkanı …

Şile Kent Bostanı Projesi

Şile Belediyesi, yerel halkın kalkınması amacı ile kırsal kalkınma projelerini sürdürmeye devam ediyor. Şile Yeryüzü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir