Atatürk 84’üncü Ölüm Yıldönümünde Şile’de Anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk, 84. ölüm yıldönümünde Şile Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen resmi törenle anıldı.

Rahmet Ve Özlemle Anıyoruz

Düzenlenen anma töreninde Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Garnizon Komutanı Hv. Albay Mehmet Sutaşır, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Nurullah Kırbıyık, Kolluk Kuvvet Komutanları, STK ve siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, gaziler ve gazi yakınları, davetliler ve geniş bir katılımcı kitlesi hazır bulundu.

Şile Belediye Meydanı’nda çelenk sunma merasimi ile başlayan anma töreni, iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla tamamlandı.

Şile Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma Programı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümü dolayısıyla Şile Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirlerin okunması, oratoryo sunumu ve “Atatürk” temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerin takdimi ile sona erdi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile’nin Temizlik Kahramanlarından Mesaj Var;”Atma Çocim”

Şile Belediyesi, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde doğayı temiz tutma kararlığını ve sorumluluğunu bir kez …

Anadolu Ümraniye’de Buluştu: Binlerce Kişi Yöresel Günler Festivaline Akın Etti

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 20 gün sürecek olan Yöresel Günler …

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir