Şile Dernekler Federasyonu Öğretmenleri Unutmadı

Federasyon Başkanı Süleyman Hilmi Eren yaptığı konuşmada; “her bir öğrencinin hayata bakış açısını etkileyen bir öğretmeni vardır. Yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi parlatan, hayatımıza yön veren canımız öğretmenlerimizin gününü kutlamak için burada Eğitim Kurumlarımızın siz kıymetli müdürleriyle toplandık. Hepinize “hoş geldiniz” diyorum. Davetimize katılmanız bizi çok mutlu etti. Dr. Mühendis, öğretmen hepimiz sizlerin eseriyiz. Şile Dernekler Federasyonu olarak bugün burada sizlere geleceğe ışık tutan, bir toplumu eğiten, her türlü  fedakarlıklar yapıp adeta bir mum gibi etrafına ışık saçan öğretmenlerimizle birlikte bizim memleketimiz olan İstanbul’un en güzel ilçesi Şile’nin evlatlarına ve memleketimize verdiğiniz emeklerin karşılığı olmadığını, bir gün değil her gün bizler için önemli olduğunuzu, o vesile ile siz müdürlerimiz ile tanışmak ve kutlamak maksatlı küçük bir organizasyonda beraber olmak istedik. Hepinize tekrar teşekkür ediyor gününüzü kutluyoruz” dedi.

Şile Dernekler Federasyonunun başta Milli Eğitim Müdürü olmak üzere okul müdürlerini Federasyon merkezinde ağırladı. Yöresel yemeklerin ikram edildiği programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Okan Ayhan yaptığı konuşmada öncelikle tüm öğretmenlerin gününü kutladı ve “bugün bizim için özel gün ama aslında her gün özel gün. Yine de böyle bir günde hatırlanmak çok güzel. Biz öğretmenlerin duygusal ağırlığı çok yüksek düzeydedir. Bugün gerçekten dolu dolu bir gün geçiriyoruz. STK’lar, siyasi partilerimiz olsun hepsi sağ olsunlar bizlere çok büyük ilgi gösterdiler. Bizleri onurlandırdınız, sağ olun. Biz eğitimciler çok fazla bir şey istemiyoruz. Sadece saygı istiyoruz” dedi.

Samimi bir ortamda geçen yemeğin ardından Federasyon tüm müdürlere günün armağanı olarak birer kalem hediye etti. Şile Dernekler Federasyonu basın mensuplarını da unutmayarak ilçede bulanan gazetecilere de isme özel kalem hediye etti. Tüm katılımcılar Şile Dernekler Federasyonuna bu nazik davetleri ve hediyeleri için teşekkür etti.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de İlk Ders Zili Çaldı

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı başladı. Başkan İsmet Yıldırım Arif Nihat Asya Ortaokulu’nda düzenlenen törene …

ŞİLE BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BÜNYESİNDE 2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA TARIM ALANI BÖLÜMÜ AÇILACAKTIR

Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin alt programlarından biri olan tarım …

Şile Bilgi Kuram Koleji Özel Bir Gösteriye İmza Attı

Bilgi Kuram Koleji Şile Kültür Merkezi’nde yapmış olduğu programla seyirciden tam puan aldı. Kolej öğrencilerinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir