Şile Belediye Meydanı Yenileme Projesi Hazır

Şile, Hacı Kasım Mahallesi’nde bulunan Belediye Meydanı,  toplamda 2.100 m² ‘lik alandan oluşan yenileme projesi kapsamında; Şile Belediye Başkanlığı ön cephe, Günani Camii ön cephe ve meydana cepheli dükkânların ön kaldırımının eskiyen mevcut zemin kaplamaları yenilenecektir.  Sökümü yapılan mevcut zemin kaplamalarının yerine Şile’nin en önemli kültürel değeri olan Şile Bezi motiflerinin de işleneceği yeni zemin kaplamaları tasarlanarak, uygulanacaktır.  

Alanın yeşil dokusunu artırmak için, bu alana özgü özel peyzaj tasarımı ve bitkilendirme çalışmaları da ayrıca planlanmış olup, meydanda bulunan mevcut Atatürk heykelinin eskiyen kaidesinin yenilenmesi ve Şile Belediye Başkanlık binasının ön cephesinde yapılacak yeni konumlandırma ile meydanın daha da genişletilmesi amaçlanmıştır.

Yenileme projesi kapsamında kullanılacak kent mobilyaları alana özel tasarlanarak, yine Şile Belediyesi’ne ait marangozhanede üretimleri yapılacaktır.

Özellikle yaz aylarında ilçenin en önemli cazibe noktalarından biri olan Üsküdar Caddesi üzerinde bulunan belediye meydanının yapılacak proje ile çok daha estetik bir görünüme kavuşması ve ilçede düzenlenen resmi törenlerin daha nitelikli bir şekilde yapılabilmesi hedeflenmiştir.  

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolasıyla Şile Kaymakamlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde …

‘Afet Farkındalık Eğitimi’ne Talep Patlaması: Deprem Sonrası Yüzde 600 Artış

Deprem Sonrası ‘Afet Farkındalık Eğitimi’nde Yüzde 600 Artış Yüzyılın felaketinin ardından Ümraniye’de Afet Farkındalık Eğitimi …

Ümraniye Belediye Başkanı Yıldırım’dan Vatandaşlara Kentsel Dönüşüm Çağrısı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, “Vatandaşlardan benim ricam lütfen mal hesabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir