Şile Belediyesi’ne TBB Tarafından Hibe Edilen Araçlar Filoya Katıldı

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın girişimi ve talebiyle Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Şile Belediyesi’ne hidrolik sıkıştırmalı atık toplama aracı hibe etti. Hibe edilen araçların teslimi 03.02.2023 tarihinde Şile Kent Meydanı’nda düzenlenen mütevazi bir törenle gerçekleştirildi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Her Alanda Var Olmaya Devam Edeceğiz.”

Yeni araçların Şile’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak, TBB’ye teşekkür eden Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, törendeki konuşmasında “Geçtiğimiz günlerde, 2023 itibariyle temizlik hizmetlerimizi belediyemizin öz kaynaklarıyla kuracağımız kendi araç filomuzla hayata geçireceğimizi ifade etmiştik. Bugün ise TBB’nin kurumumuza hibe ettiği temizlik araçlarımızı teslim alıyoruz. Bu çalışmamızda bizlere destek olan TBB Başkanımız Sayın Fatma Şahin’e ve TBB Genel Sekreterimiz Sayın Hayri Baraçlı’ya teşekkür ediyorum. Şile Belediyesi olarak her alanda var olmaya ve Şile için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Şile Beldiyesi Olarak Kendi Şantiyemizi, Kendi Filomuzu Oluşturuyoruz.”

TBB’nin hibesiyle yeni hidrolik sıkıştırmalı atık toplama araçlarını ilçeye kazandıran Şile Belediyesi, temizlik hizmetini daha hızlı ve verimli gerçekleştirecek. Konuşmasında, konuyla ilgili bilgi veren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “Bugün 2 adet hidrolik sıkıştırmalı atık toplama araçlarımızı kıymetli Genel Sekreter Yardımcımız Halil İbrahim Başkanımız, bizlere teslim ettiler. Ben buradan, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı, kıymetli eski Bakanımız, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin Hanımefendi’ye teşekkür etmek istiyorum. Keza Genel Sekreterimiz Sayın Dr. Hayri Baraçlı’ya ve Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Halil İbrahim Azak’a da ilçemiz Şile’miz adına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bu hibe, güzel bir hizmetin başlangıcı. Kendi şantiyemizi, kendi filomuzu oluşturuyoruz. Dolayısı ile hibeler de bunu ciddi anlamda destekliyor. Önümüzdeki günlerde de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızdan gelecek hibe aracımız var. Ondan sonra da Şile Belediyesi, kendi imkânları ve öz kaynakları ile toplamda 14 adet aracı Mayıs ayına kadar almış ve bu hizmetleri kendi filosu ile vermiş olacak. Bu anlamda devletimize, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanımıza, Genel Sekreterimize, tüm Genel Sekreter Yardımcılarımıza ve emeği geçen herkese Şile adına teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

TBB Genel Sekreter Yrd. Halil İ. Azak:“Hibe Araçlar, Şile’ye Hayırlı, Uğurlu Olsun.”

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Azak da TBB Başkanı Fatma Şahin’in Şile halkına selamlarını ileterek, “TBB tarafından Şile Belediyesi’ne hibe edilen bu araçların, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile’nin Temizlik Kahramanlarından Mesaj Var;”Atma Çocim”

Şile Belediyesi, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde doğayı temiz tutma kararlığını ve sorumluluğunu bir kez …

Anadolu Ümraniye’de Buluştu: Binlerce Kişi Yöresel Günler Festivaline Akın Etti

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 20 gün sürecek olan Yöresel Günler …

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir