Şile’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolasıyla Şile Kaymakamlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 108. yılı dolayısıyla, Şile Kaymakamlığı’nca, Şile Belediye Meydanı’nda resmi tören düzenlendi. 

Tören, kurumlar tarafından çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törene; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Sutaşır, Belediye Başkan Yardımcı Ömer Keser, Kamu Kurum Amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 Şile Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve stk’lar tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi. Şile Belediyesi’ne bağlı Nejdet Moralıgil Müzik okulunun öğrencileri tarafından canlı olarak çalınan İstiklal Marşı’nın ardından tören sona erdi.

O, öyle bir ruhtur ki; esir yaşamaktansa özgür ölmeyi tercih ederim diyen insanların ruhudur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir”.

18 Mart 1915’teki Çanakkale Deniz Savaşı ve onu takiben bir yıl süren Gelibolu Yarımadası’ndaki kara savaşları, “Çanakkale ruhu’nu bugünlere kadar taşıyor. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, milletimizin diriliş ruhudur.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

5 Yılda 271 Eser, 10’uncu Yılda 650’den Fazla Eser Hedefi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 5 yıllık görev sürecinde hayata geçirdiği 271 kalıcı eser ile …

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Muhtarlarla Buluştu

Şile Belediye Başkanı ve Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, ilçede görev yapan muhtarlarla bir …

 İlhan Ocaklı’nın Şile Köy Ziyaretlerinde Sıra Kalemköy’de 

Şile Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir