Şile’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolasıyla Şile Kaymakamlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 108. yılı dolayısıyla, Şile Kaymakamlığı’nca, Şile Belediye Meydanı’nda resmi tören düzenlendi. 

Tören, kurumlar tarafından çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törene; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Sutaşır, Belediye Başkan Yardımcı Ömer Keser, Kamu Kurum Amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 Şile Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, siyasi partiler ve stk’lar tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi. Şile Belediyesi’ne bağlı Nejdet Moralıgil Müzik okulunun öğrencileri tarafından canlı olarak çalınan İstiklal Marşı’nın ardından tören sona erdi.

O, öyle bir ruhtur ki; esir yaşamaktansa özgür ölmeyi tercih ederim diyen insanların ruhudur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir”.

18 Mart 1915’teki Çanakkale Deniz Savaşı ve onu takiben bir yıl süren Gelibolu Yarımadası’ndaki kara savaşları, “Çanakkale ruhu’nu bugünlere kadar taşıyor. Çanakkale’yi Çanakkale yapan, milletimizin diriliş ruhudur.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Yeni Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı 7/24 Görev Başında

Şile Belediyesi, sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek için teknik donanımlı hizmet araçlarının sayısını yükseltmeye devam ediyor. …

“Söz verdiğimiz gibi! Kıvılcım Park mahallemize hayırlı olsun”

Bir süre önce Çayırlar caddesi sakinleri Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’dan mahallelerine çocuk parkı talebinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir