Şile Bezi Emektarları İftar Sofrasında Buluştu

Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi müjdesini veren Başkan İlhan Ocaklı, merkezde yapılacak çalışmalarla ilgili şu bilgileri aktardı: “Bu merkezde kadınlarımıza girişimcilikten, e-ticarete, moda tasarımından, yaratıcılığa, workshoplardan, boyama, baskı tekniklerine kadar birbirinden farklı atölyeler düzenleyeceğiz. Yine bu merkezde ülkemizin tanınır, alanında takdir edilen isimleriyle, modacılarıyla yapacağımız işbirlikleri ile Şile Bezi’ne tasarım noktasında da nitelikli destekler sağlayacağız. İlçemizdeki butiklerle bu yönde güzel iş birliklerimiz olacak. Şile Bezi artık her anlamıyla Şile’de vücut bulan bir ürün haline gelecek.” dedi.

Başkan Ocaklı: “Bizler Değil, Sizler Kalıcısınız…”

Şile Bezi Kırsal Kadın Kooperatifi Projesi şuan Şile Belediyesi olarak yürüttüğümüz en önemli çalışmalardan. Bu yapı altında dünyaya mal olmuş önemli bir kültürel mirası gelecek nesillere aktarıyoruz, hem de kadınlarımıza ekonomik kazanım sağlıyoruz. Dolayısıyla bu projenin sürdürülebilirliği için yenilikçi çalışmaları da beraberinde planlıyoruz. Biz bütün bu çalışmaları Kooperatif ayağa kalksın, yükselsin ve büyüsün diye yapıyoruz. Çünkü bizler değil sizler kalıcısınız. Şile Bezi’mizi de Şile Bezi Kırsal Kadın Kooperatifimizi de büyütecek olan sizlersiniz. Biz bu süreçte sizleri desteklemek için var gücümüzle çalışacağız. Şile Bezi’mizi hep birlikte tüm dünyaya tanıtacağız.” ifadeleriyle düzenlenen program son buldu.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

“Gazeteci Kenan Gülerci’nin İlk Kitabı ‘Irak Türkmen Siyasi Hareketi’ Yayınlandı ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Takdim Edildi”

Gazeteci Kenan Gülerci’nin “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” adlı kitabı, Türkmenlerle ilgili önemli bir çalışma olarak …

Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü Tadında Konser Verdi

Türk Halk Müziği Topluluğu Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde verdiği konserle izleyiciden tam not aldı. 6 …

Şile Turizm Derneği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Şile Turizm Derneği İlçedeki gazetecileri kahvaltıda ağırlayarak, günlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir