Şile Belediyesi, Renkli Etkinliklerle Dünya Çevre Günü’nü Kutladı

Şile Belediyesi, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle Şile çalışmalarını kararlılıkla sürdürmeye devam ederken 5 Haziran Dünya Çevre Günü birbirinden güzel etkinliklerle kutlandı.

Renkli Şölen Şile Kent Meydanı’nda

Şile Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü unutulmaz etkinliklerle birleştirerek çevre bilincini daha da yükseltti. Şile Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik, Şile Kent Meydanı’nda adeta bir çevre şölenine dönüştü. Birbirinden renkli stantlar, atölyeler ve etkileyici sunumlarla gerçekleştirilen 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, katılımcılara çevre dostu uygulamalar hakkında bilgi verildi.

Gelecek Nesillere Temiz ve Yaşanabilir Bir Çevre Bırakmak İçin Çalışmaya Devam

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bugün burada, Dünya Çevre Günü’nü renkli etkinliklerle kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Çevremizin korunması ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakma sorumluluğu hepimizin ortak görevidir. Şile Belediyesi olarak, çevre bilincinin artırılması ve sürdürülebilir çevre politikalarının hayata geçirilmesi konusunda kararlıyız. Bu etkinlikle birlikte, çevre konularında farkındalık yaratmayı ve toplumun her kesimine çevre dostu uygulamaları benimsetmeyi hedefliyoruz. Gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak için birlikte çalışmaya devam edelim!” diye konuştu.

Stantlar ve Atölyelerle Dolu Bir Etkinlik

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre Günü etkinliği, birbirinden farklı stantların yanı sıra atölyeler ile renkli görüntülere sahne oldu. Katılımcılar, her bir standın kendine özgü konseptiyle çevreyle ilgili konular hakkında bilgi sahibi oldu. Atık Madde Tasarım Standında geri dönüşümün yaratıcı yüzüyle tanışırken, Çevre ve İklim Değişikliği Standı iklim kriziyle mücadelede yapılması gerekenleri anlattı. Hava Kirliliği Standı, sağlıklı bir çevre için temiz hava önemini vurgularken, Plastik Kapak ve Toprak Kirliliği Standı plastik atıkların zararlarını gözler önüne serdi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Yeni Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı 7/24 Görev Başında

Şile Belediyesi, sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek için teknik donanımlı hizmet araçlarının sayısını yükseltmeye devam ediyor. …

“Söz verdiğimiz gibi! Kıvılcım Park mahallemize hayırlı olsun”

Bir süre önce Çayırlar caddesi sakinleri Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’dan mahallelerine çocuk parkı talebinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir