Genç Umutlar Derneği Emekli Öğretmenleri Unutmadı

Üsküdar Genç Umutlar Derneği 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bölgede bulunan emekli öğretmen ve yöneticileri unutmayıp, kahvaltıda buluşturdu.

24 Kasım Cuma günü Çarşı Esnaflar Derneği’nde bir araya gelen emekli eğitimciler, “hatırlanmak çok güzel, Genç Umutlar Derneği Başkanı Burhan Makıroğlu’na teşekkür ederiz” dediler.

Kahvaltı sonrası emekli eğitimcilerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Genç Umutlar Derneği Başkanı Burhan Makıroğlu, derneğin faaliyetlerinden bahsetti.  Makıroğlu 3 yılda 70’in üzerinde faaliyet yaptıklarını anlatırken bu faaliyetlerinin tamamının gençlere yönelik olduğunu belirtti. Amaçlarının; gençleri eğitimleri konusunda destekleyip, geleceğe daha bilinçli bir şekilde emin adımlarla ilerlemelerine katkı sunmak olduğunu ifade etti.

Genç Umutlar Derneği Başkanı Burhan Makıroğlu emekli öğretmen ve yöneticilere yönelikte minnet ve şükranlarını sundu. Makıroğlu sözlerine şöyle devam etti. “ Sizler bu ülkenin aydınlık yüzlerisiniz. Emekleriniz ve hakkınız ödenmez. Dernek olarak sizlerin eğitim konusunda gençlere yönelik tecrübelerinizi ve önerilerinizi değerlendirmeye hazırız. Sizler bizlerin baş tacısınız. Davetimize icabet ettiğiniz için her birinize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah her birinize sağlıklı uzun ömürler versin” dedi.

Çarşı Esnaflar Dernek Başkanı ve Genç Umutlar Başkan Yardımcısı İbrahim Gökbayrak’ta; “değerli İlçe Milli Eğitim Müdürlerim, öğretmenlerim her birinizi saygı ile selamlıyorum. Mekanımıza hoş geldiniz” dedi.

Yıllarca okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yapan, amaçları gençleri geleceğe hazırlamak, onlara ahlaklı, saygılı, vatana, millete hayırlı birey olmayı öğreten ve bu uğurda yıllarını veren eğitimciler emekli olduktan sonra unutulduklarını buruk bir şekilde ifade ederken, bugünkü kahvaltı davetini aldıklarında heyecanlandıklarını ifade ettiler.  Tecrübeli öğretmenler Zaman zaman geçmişten örnekler verirken duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Her biri okul dönemlerine ait anekdotlar anlatırlarken, bugünkü eğitim sisteminin de vasatlığından, kılık kıyafetlerin ciddiyetsiz olduklarından da bahsetmeleri dikkat çekti.

Samimi sohbetlerin yapıldığı kahvaltılı toplantının senede bir iki kez tekrarlanmasını Dernek Başkanı Makıroğlu’ndan talep  ettiler. Makıroğlu’da bu taleplerini memnuniyetle kabul ederek, sizler başımızın tacısınız. Sizlerin arzusu bizler için emirdir dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile Belediyesi’nden Teknoloji̇ Bağımlılığı Semineri

Şile Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz danışmanlık seminerleri devam ediyor. Şile Belediyesi tarafından 6 Ocak Cumartesi günü …

Başkan Ocaklı Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretleri ile öğrencilerle ve …

Ümraniye Belediyesi Ekiplerinden Öğrencilere Afet Farkındalık Eğitimi

Ümraniye Belediyesi arama kurtarma ekipleri, okullarda öğrencilere periyodik olarak verdiği deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Öğrencilerin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir