İBB  Başkan Adayı Murat Kurum: Nasıl Ümraniye’de Yaptıysak İstanbul’da Da Yapacağız

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Ümraniye’de yaptığı seçim çalışmasında yoğun ilgi ile karşılandı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile birlikte Alemdağ Caddesi’nde kurulan AK Nokta’yı ziyaret eden Kurum, “Afetlere dirençli bir İstanbul yapacağız. Nasıl Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye’de yaptıysak, 39 ilçede de milletimizle el ele vereceğiz. İmar problemi kalmayacak” dedi.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile birlikte Alemdağ Caddesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda bulunan AK Nokta’yı ziyaret etti. Kurum, vatandaşlara seslenerek, “Ümraniyeli kardeşlerim. Bu coşkunuz, kardeşliğiniz için, bizi bir evladınız gibi bağrınıza bastığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. İyi ki sizlerle yol arkadaşıyız. Ümraniye, 31 Mart’a hazırım diyor. Ümraniye, 31 Mart’ta yeniden İstanbul diyor. Biz, Ümraniye’yi evimiz biliyoruz. Ümraniye’de güzel hayallerin peşinden koşuyoruz. Sevginiz için gece gündüz çalışacağız” dedi.

MURAT KURUM: GÖRDÜK Kİ, İSTANBUL DEĞİŞİM İSTİYOR

Murat Kurum, “15 gün önce adaylığımız ilan edildikten sonra İstanbul’un her ilçesine gittik. Vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Gördük ki, İstanbul değişim istiyor. İstanbul yarı zamanlı belediyecilik istemiyor. Boş zamanlarında belediyeye uğrayan bir anlayış istemiyor. İstanbul el ele, omuz omuza kardeşlik, sevgi ve ilgi istiyor. İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir iş bizim de gündemimizde olmayacak” dedi.

“ÜMRANİYE GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR”

İstanbul’un makus talihini Ümraniye ile değiştireceğiz. Bizi çalışırken göreceksiniz. Biz sadece çalışacağız. İstanbul’un her mahallesinde, sokağında İstanbullular hep illallah etmiş. Ama umut var. Heyecan var. Sevgi var. Ümraniye biliyor ki, 31 Mart’ta fetret devri bitecek, yeniden yükseliş başlayacak. İstanbul gümbür gümbür, Ümraniye gümbür gümbür geliyor” dedi.

“İSTANBUL’UN EVLADI, KARDEŞİ OLMAYA SÖZ VERİYORUZ”

Daha önce katıldığı programlarda da açıkladığı on başlığa dikkat çeken Murat Kurum, “Afetlere dirençli bir İstanbul yapacağız. Nasıl Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye’de yaptıysak, 39 ilçede de milletimizle el ele vereceğiz. İmar problemi kalmayacak. Bu dönüşüm sürecini kıymetli başkanımız ve diğer belediye başkanlarımızla birlikte tamamlayacağız. Dert, insanı yollara düşürürmüş. Biz de o yüzden Ümraniye’nin yollarında olacağız” dedi.

Murat Kurum, kalabalığa seslenerek, “31 Mart’ta Ümraniye’ye İsmet Yıldırım gelecek mi? Ümraniye, 31 Mart’ta yeniden İstanbul diyecek mi?” dedi. Hep bir ağızdan evet cevabını alan Kurum, “Allah razı olsun. İstanbul’un evladı, kardeşi olmaya söz veriyoruz. Sağ olun, var olun” dedi.

BAŞKAN YILDIRIM: 31 MART’TA İSTANBUL MURADINA ERECEK

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım yaptığı konuşmada, “31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın adayı olan Murat Kurum’u başkan yapmaya hazır mısınız? Bu sözünü bilmez adamlardan kurtulmaya tamam mı? Kapı kapı dolaşmaya var mısınız? Heyecanımız ve bugünkü coşkumuzla İstanbul’umuz 31 Mart’ta muradına erecek inşallah. Hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Halis Kökbalık: Meclis Üyeliğini Hakkıyla Yapacağım

CHP Şile Belediyesi Meclis Üyesi A. Adayı Halis Kökbalık neden Meclis Üyesi adayı olduğu konusunda …

Başkan İsmet Yıldırım Şileli Hemşehrilere Seslendi: İstanbul’u Muradına Erdirelim

Başkan İsmet Yıldırım Şileli Hemşehrilere Seslendi: İstanbul’u Muradına Erdirelim Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Şile …

İsmet Yıldırım: Sosyal Medyayı İyi Kullanmamız Gerekiyor

Başkan İsmet Yıldırım: Hizmetlerimizi sosyal medyada en iyi şekilde tanıtmamız ve anlatmamız gerekiyor‘ dedi. Ümraniye …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir