Cerraha Meslekten 3 Yıl Men Cezası

Bazı hastaların ölümüne, bazılarının engelli kalmasına neden olan doktora 3 yıl meslekten men cezası geldi.

‘Metabolik cerrah Prof. Dr. Alper Çelik ölüme yol açmak gerekçesiyle üç yıl meslekten men edildi.

Birkaç yıl önce diyabetten ameliyat olan ve Hakkında defalarca suç duyurusunda bulunan Şile enaflarından Osman Hacıosmanoğlu; geçtiğimiz yıllarda gazetemize verdiği demeçte “Şeker ameliyatının diyabet sorununa çözüm bulduğu tezinin tamamen yalan olduğunu söyleyen Hacıosmanoğlu, “Ben bunun canlı bir örneğiyim. Mide ameliyatı şeklinde yapılması gereken cerrahi operasyonlar şeker ameliyatı şekline dönüştürülüp hem insanlardan fazla para alınıyor hem de şeker ameliyatı diye bir şey varmış algısı pekiştiriliyor. Şeker ameliyatı yalanıyla insanların bağırsaklarını da kesmenin açıklanır yanı yok. On aylık süreç içerisinde şekerimin sürekli yükseldiğini, ilaç almaya devam ettiğimi ve hiçbir katkısı olmadığını söylüyorum. Bu iş için gerekli yerlere şikayet dilekçesi de verdim. Kamuoyu iyi okusun: Şeker ameliyatı bir yalandır ve bu yöntemle diyabete çözüm bulmak mümkün değildir.’ Demişti.

“Prof. Dr. Alper Çelik ölüme yol açmak gerekçesiyle üç yıl meslekten men edildi”.

Haberi üzerine Osman Hacıosmanoğlu; ‘4 yıllık çabalarımızın karşılığını bir nebze de olsa aldık, Umuyorum yargı ayağı da çalışır ve adli cezayı da alır. Bu disiplin cezası, ölen insanların anısına yargıdan hızlı bir karar gelmesini bekliyoruz’ dedi.

Diyabet, bariatrik ve metabolik cerrahi yapan Prof. Dr. Alper Çelik ölüme yol açmak gerekçesiyle üç yıl meslekten men edildi. Çelik, İstanbul’un Şişli ilçesindeki muayenehanesi, Etiler’de sahibi olduğu hastanesi veya başka bir yerde hiçbir şekilde hekimlik yapamayacak.

Kendi web sitesine göre Çelik, 6 bin 500’ün üzerinde hastayı ameliyat etti.

Kurul en ağır cezayı verdi

Çelik’in cezasını Sağlık Bakanlığı Sağlık Meslekleri Kurulu kesti. 13 yıl önce kurulan kurul ilk kez bu kadar uzun süreli meslekten men cezası verdi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ağva Sağlık Ocağının Temeli Atıldı

Ağva Sağlık Ocağının temeli törenle atıldı. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı temel atma töreninde; “Ağva’ya …

Şile Belediyesi’nden Sağlık Çalışanlarına “sağlıklı” Kutlama!

Şile Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele döneminde gece gündüz demeden özverili şekilde çalışan sağlık çalışanlarını …

Ağva’nın Sağlık Hizmetlerine Yeni Soluk

Geçtiğimiz aylarda İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memiş ile bir araya gelen Şile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir