CHP nin Numunelik İl başkanları toplanmış, basın açıklaması yapıyor. Şöyle göz ucuyla bakıyorum, “yoldaş” istanbul il başkanı hanımefendi, “eş başkan” edasında giriş yapıyor. Sosyal medyadaki, delege imza beyanatlarını eleştirirken, partiye nasıl bir zarar verdiğini de ekliyor.Bu duruma nasıl gelindiği ile ilgili bir açıklama yapmıyor. Sanırım “yoldaş”ın bir fikri yok..

Ankara il başkanı, hazırlanmış bir metni eline alıp, gözlüğünü takıyor.

Sonrası….

Sonrası yok.. Çünkü yazılı metni okumakta güçlük çekiyor. Karışık yazılmış diye de mazeretini ekleyiveriyor. Etrafındakiler dikkatle bir ona, bir de ankara il başkanının yüzüne bakıp basını çaktırmadan kontrol ediyorlar.

Rezillik..

“Tek Adam”  eleştirisi yapılırken, ısrarla CHP içindeki tek adam egemenini,  metne öyle güzel yerleştirmişler ki, sanırsın demokrasi dersi veriyorlar.

Metnin içeriği bilindik  söylemlerle dolu. Gerisini yazmakta lüzum görmüyorum açıkçası.Her zamanki gibi “sözde”,  cumhuriyet, laiklik, demokrasi cümleleri ile dolu Kemal Kılıçdaroğlu romantizmi.

Atatürk’ün kurduğu bir partiyi böyle görmek, ızdırap verici.Bir tarafta, “Mustafa Kemalin askerleriyiz” sözünü militarist bulan, anlamını  hala kavrayamamış, ya da kavramamış görünen bir il başkanı , diğer tarafta önüne sunulan sipariş metni okumakta güçlük çeken diğer il başkanı..

Hani milli şuur, hani öngörü, hani demokrasi,hani gerçekler, hani diğerleri..! Yok.. Koskoca bir “Hiç”

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partide, Atatürk ilkelerinden izole edilmiş bir siyasal duruş gösteri yapıyor. Bu gösteride kimlerin başrol oynadığı o kadar ayan beyan ki, sonunu merak etmiyorsunuz.

Kısacası SİZ:

Seçim propagandalarında;  “Cumhurbaşkanımız Ay’a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, Vallahi inanırız”  diye halka seslenen bir partiye yenilmişsiniz..Bunun daha ötesi var mı?

Ah pardon, var tabii.. Basın açıklamasının sonunda “il başkanları ile yemek yiyeceğiz “cümlesi.

Afiyet olsun..!

Önce partiyi, sonra seçmeni yediniz..!

Şimdi de kendinizi yiyorsunuz ..!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.