Yerel Basın Mavi Karadeniz’de

Her hafta Çarşamba günü Mavi Karadeniz Televizyonunda canlı olarak yayınlanan “Kültür Vadisi”’ programının yapımcı ve sunucuları Sadi Toygar ve Metin Ruşen bu hafta gazetecileri ağırladı. İki saatlik programda kültür, sanat, edebiyat, yaşam ve yerel medyanın sorunları gündeme geldi.


Programa Ordu basın kuruluşları Derneği Başkanı ve Ordu Mesudiye sesi gazetesi sahibi Sefai Uzunyurt, Sivas Koyulhisar medya gazetesi Murat Kendirli, Sarıyer Kent yaşam gazetesi haber müdürü Tuncay Dağlı, adli bilişim ve siber güvenlik uzmanı İsa Altun , Şile Yıldız haber gazetesi Yasemin Eryıldız ve THM sanatçısı Kubilay Duman katılarak yerel medyanın önemi ile Türkiye’de yerel medya sorunları ve çalışmaları konuşuldu.


Kültür vadisi programında yerel medya rüzgarının estiği programda konuklar ‘’Yerel Basın, bir bölgenin ya da bir yörenin tanıtımı açısından en önemli iletişim aracıdır ve yerel kimliğidir’ ’diyerek bölgeleri ve sektör ile ilgili önemli konulara değinerek seslerini bir kez daha duyurmaya çalıştılar.


Programın konuklarından olan Yıldız Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Yasemin Eryıldız; “internet çağında bir gazetecinin yereli, geneli olmaz, Olaylar yerelden genele doğru yayılır. Bilgi akışını sağlayan ve aynı zamanda kamu görevi yapan gazetecilerin en farklı özelliliklerinden biri de hiçbir devlet desteği olmadan kendi sermayelerini kendileri üretmeleridir. Toplumun bilgi almasını sağlamasının yanında çözüm üretme mekanızması olarak benimsenmesi, yapılan görevi daha zor bir hale getirdiği gibi, sorumluğu da bir o kadar artırmaktadır. Devletin desteği ile halkın sahiplenmesi durumunda gücüne güç katacaktır” dedi.
THM sanatçısı Kubilay Duman çaldığı sazı ve okuduğu türkülerle birlikte  programa renk kattı. Program konukları programın kaliteli olduğunu belirterek emeklerinden ve davetlerinden dolayı Sadi Toygar ve Metin Ruşen’e teşekkür ettiler.


hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Köy Fırınlarının Bakımı Yapılıyor

Şile köyleri her ne kadar mahalle statüsüne geçtiyse de yaşantı aynen devam ediyor. Şile köylerindeki …

Belediye Kar mesaisine devam ediyor

Uzun zamandır beklenen karın yağmasıyla birlikte yollar karla kaplandı. Şile Belediyesi yaya güvenliğini sağlamak için …

Can Tabakoğlu’nun 10 Yıllık Plan Çalışmaları Çöpe Gitti.

2020 yılında Şile Emlak piyasasını ve Şile’de imar sorunlarını Şile Emlakçılar Dernek Başkanı Kadir Gül …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir