‘Karınca’ Filminin Galası Yapıldı

Yönetmenliğini Nazif Tunç’un yaptığı “karınca” adlı filmin galası Esenler Belediyesi tarafından Kadir Topbaş Kültür Merkezinde gerçekleşti.


Sinema dünyasının birçok ismi “Karınca” filminin galasında bir araya geldi. Galaya film ekibi oyuncularının yanı sıra Yönetmen Yüksel Aksu, Kubilay Erkan Yazıcı, Sinan Sertel, Ahmet Sönmez, Mustafa Kara, Yılmaz Atadeniz, Murat Pay ile oyunculardan Yakup Konca, Vildan Atasever, Mürşid Ağa Bağ, Yüksel Akça ve yapımcı Ahmet Edebali Katıldı.

“Karınca”  toplumsal bir soruna dikkat çekerken, ülkenin dünü ve bugününü en yalın ve sürükleyici bir şekilde anlattı.

Yönetmen Nazif Tunç, “Ülkemiz çok sıkıntılı dönemler yaşıyor, her taraftan birtakım taarruzlarla karşı karşıya, her türlü işgalin eşiğinde. ‘Karınca’, bir Anadolu Müslümanı’nın bütün bu taarruzlara karşı sağına soluna bakmadan, ‘Asker var mı, güvenlik kuvvetleri var mı, polis var mı?’ demeden bu emperyalist düzene karşı tek başına mücadele edebileceğini gösterdiğimiz, memleket sevdasının yürek istediğini gösterdiğimiz bir film. Bu filmde karınca milletini yok etmeye çalışan fillerle temsili olarak savaşıyor” dedi.


Film, sinema eleştirmenlerinden tam not aldı. “Film; toplumsal yaraya parmak basarken, yormadan ve basit bir dille bu kadar güzel ifade edilebilirdi” denildi.

Film gösterimi sonrasında gerçekleştirilen söyleşide film ekibi, seyircilerin sorularını cevapladı.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Queen, Bu Yılki Oscar Ödül Töreninde Sahne Alacak

Hikâyesi Bohemian Rhapsody filmiyle sinemaya aktarılan Queen’in üyelerinden Brian May ve Roger Taylor, American Idol’la …

Godzilla: King of the Monsters’tan Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Oyuncu kadrosunda Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins ve Kyle Chandler’ın yer aldığı Godzilla: …

Amazon Bundan Sonra Bazı Orijinal Filmlerini Sinemalarda Göstermeyecek

Manchester By the Sea, The Big Sick ve You Were Never Really Here gibi övgü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir