Anasayfa » Sinema » ‘Karınca’ Filminin Galası Yapıldı

‘Karınca’ Filminin Galası Yapıldı

Yönetmenliğini Nazif Tunç’un yaptığı “karınca” adlı filmin galası Esenler Belediyesi tarafından Kadir Topbaş Kültür Merkezinde gerçekleşti.


Sinema dünyasının birçok ismi “Karınca” filminin galasında bir araya geldi. Galaya film ekibi oyuncularının yanı sıra Yönetmen Yüksel Aksu, Kubilay Erkan Yazıcı, Sinan Sertel, Ahmet Sönmez, Mustafa Kara, Yılmaz Atadeniz, Murat Pay ile oyunculardan Yakup Konca, Vildan Atasever, Mürşid Ağa Bağ, Yüksel Akça ve yapımcı Ahmet Edebali Katıldı.

“Karınca”  toplumsal bir soruna dikkat çekerken, ülkenin dünü ve bugününü en yalın ve sürükleyici bir şekilde anlattı.

Yönetmen Nazif Tunç, “Ülkemiz çok sıkıntılı dönemler yaşıyor, her taraftan birtakım taarruzlarla karşı karşıya, her türlü işgalin eşiğinde. ‘Karınca’, bir Anadolu Müslümanı’nın bütün bu taarruzlara karşı sağına soluna bakmadan, ‘Asker var mı, güvenlik kuvvetleri var mı, polis var mı?’ demeden bu emperyalist düzene karşı tek başına mücadele edebileceğini gösterdiğimiz, memleket sevdasının yürek istediğini gösterdiğimiz bir film. Bu filmde karınca milletini yok etmeye çalışan fillerle temsili olarak savaşıyor” dedi.


Film, sinema eleştirmenlerinden tam not aldı. “Film; toplumsal yaraya parmak basarken, yormadan ve basit bir dille bu kadar güzel ifade edilebilirdi” denildi.

Film gösterimi sonrasında gerçekleştirilen söyleşide film ekibi, seyircilerin sorularını cevapladı.

Hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Godzilla: King of the Monsters’tan Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Oyuncu kadrosunda Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins ve Kyle Chandler’ın yer aldığı Godzilla: …

Lütfen yorumunuzu belirterek habere katkıda bulunun...