Saklı Göl Denetlenmiyor mu?

 “Saklı Göl’den hastalık mı akıyor” başlıklı haberimizin ardından köylüler, Göl işletmecilerinin harekete geçip tesisin akarını değiştirdiklerini ifade ettiler.

Şile Karamandere Saklı Göl’den akan suyla bahçelerini sulayan köylüler önce göletten gelen sulama sularına fosseptik karıştığını iddia ettiler ardından bahçelerinin kuruduğunu ve dayanılmaz bir koku yaydığını belirttiler. Alınan bilgiye göre yaptığımız haber üzerine göl işletmecileri bu kez fosseptiği göle değil de dereye bağladıklarını ve bu nedenle derenin suyunun renginin değiştiği gözlemlendi.

Gölün yıllar önce köylüler tarafından bahçeleri sulamak amacı ile planlandığı daha sonrasında kenarına yapılan işletme ile köye gelir getirmesi için mini bir tesisin kurulduğu, akabinde el değiştiren tesis büyütülüp kapasitesinin üzerine çıkıldığından dolayı fosseptik çukuru yeterli gelmemektedir. Köylüler, yetersiz gelen fosseptiğin ya gölete, ya da dereye boşaltılmasının kaçınılmaz olduğunu ifade ettiler ve artık derenin kirlendiğini buraların denetlenmesi gerektiğini sözlerine eklediler. Fosseptiğin yanından boruyla akan suların dereyi kirlettiği ve renginin değiştiği açıkça görülmektedir. Ayrıca köylüler olayı birçok yere şikayet ettiklerini, ona rağmen bir gelişme olmadığını, aynı zamanda konuya çözüm getirilmesini yetkililerden talep ediyorlar.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Büyük Zafer’in 99. Yılı Kutlu Olsun

Şanlı zaferin yıldönümü Şile’nin dört bir yanında coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl …

Yakışmadı Müdür

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında sabah saatlerinde yapılan Şile Milli Eğitim Şube Müdür tarafından …

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Şile’de de coşkuyla kutlanıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir