19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı Verilişinin Yıl Dönümü ve Gaziler Günü, Şile Belediye Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törende; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Keser tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam eden törende günün anlam ve önemini belirtilen konuşmayı Şile Gaziler Dernek Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Saffet Peksoy yaptı.

Gazi Peksoy yaptığı konuşmada: “ 19 Eylül Gaziler Günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından gazi unvanı ile taçlandırıldığı gündür. 19 Eylül Gaziler Günü; bedeli kanla ve canla ödenmiş bu toprakların vatan olmasında ve Devletimizin bekası uğruna canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı gündür. 19 Eylül; savaş meydanlarında canlarını ortaya koyarak fedakar ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür. Kahraman gaziler, Gaziler Günü’nüz kutlu olsun”

Resmi tören sonrası Şile Belediyesi tarafından Mercanköşk Sosyal Tesislerinde gazilere sabah kahvaltısı verildi.

Kahvaltıya Kaymakam Mehmet Nebi Kaya, Albay Hazel Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hazım Gümüş, Jandarma Karakol Komutanı Yarbay Muharrem Aydın, Şile Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Keser ve gaziler katıldı.


hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile Atatürk Yolu Yenilenen Yüzüyle Açıldı

Şile Atatürk Yolunun, Şile Belediyesi tarafından bakım, onarım ve peyzaj çalışmaları tamamlanarak yenilenen çehresiyle açılışı …

Atatürk 89 Yıl Önce Şile’ye Geldi

Atatürk’ün Şile’ye gelişinin 89. Yılı Şile ADD ve Şile Çevre Gönüllüleri Derneği tarafından kutlandı. Atatürk’ün …

Esengül İnşaat Şile’ye Hoşgeldin

Şile’nin yeni gayrimenkul firmalarından olan Esengül Gayrimenkul İnşaat, muhtarlarla bir araya geldi. Şile Mercanköşk Sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir