‘Eyüpsultan’da Rant Dönemi Bitecek’

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Özmen: Eyüpsultan’da Rant Dönemi Bitecek’

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı ,Dr.Mithat Bülent Özmen, İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu üyesi habercilerle bir araya geldi. Alibeyköy’deki Seçim Koordinasyon Merkezinde habercilerle buluşan Belediye Başkan Adayı Özmen, projeleri ve Başkan seçildiği taktirde yapacağı icraatler hakkında bilgi verdi. CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Özmen:
‘EYÜPSULTAN’DA
RANT DÖNEMİ BİTECEK’
Eyüpsultan Belediyesi’nin yıllardır iyi yönetilmediğini ve kaynakların iyi kullanılmadığını belirten CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Mithat Bülent Özmen, Eyüpsultan’ın hak ettiği değerin çok uzağında bir belediyecilik anlayışıyla, sadece rant için yönetildiğinden yakındı.
Eyüpsultan Belediyesi’nin 2022 yılında yüz bin metrekare arsayı 3,5 milyar liraya sattığını ve bu sattığı arsalar arasında bulunan yere orman içinde çok katlı binalar dikildiğini ve bir dairenin fiyatının burada altı milyon dolardan başladığını ve bazı kişilere rant kapısının açıldığından şikayet etti.

HER MAHALLEYE BİR KREŞ.
Koca Eyüpsultan’da sadece Karadolap’ta bir adet kreş olduğu dile getiren Özmen ,Başkan seçildiği taktirde Eyüpsultan’ın 29 mahallesine kreş açacakları sözünü verdi. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla Belediyeyi şeffaf olarak yöneteceklerini sözlerine ekleyen CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Mithat Bülent Özmen ‘İlçemizde yeşil alanları koruyacağız, yeni yaşam alanları açacağız, ilçemizin kadim, mukaddes tarihi kimliğine layık şekilde değer verecek, icraatlerimizi o’na göre yapacağız.’ dedi.

Günümüzde derelerinden berrak su akan Pirinçci Mahallesindeki derelerinden şimdi pislik aktığına dikkat çeken Özmen ‘Bu mahallemizde okul,sağlık ocağı sosyal tesis bir şey yok, bütün bu eksikleri en kısa zamanda çözeceğiz’ vaadinde bulundu.
‘RÜZGAR BİZDEN YANA ESİYOR’
Eyüpsultan’ın bir Açıkhava müzesi olduğunu vurgulayan Özmen ‘Böyle bir turistik ilçede,Turizm Müdürlüğü yok. Biz ilçemize gelen turistleri ağırlayacak ve barındıracak tesisler yapacak ve yapanlara da destek olacağız. Eyüpsultan’ı gerçekten yaşanılabilir, bir cennet haline getireceğiz’ diyerek sözlerine devam etti.
İlçede yaptırdıkları anketlerde rakiplerinden önde gittiklerini belirten Belediye Başkan Adayı Dr.Mithat Bülent Özmen ‘Rüzgar bizden yana esiyor, öne geçtik. Bu seçimi çok rahat kazanacağız, halkın bize desteği bunu gösteriyor, 31 Mart’ta zafer tüm Eyüpsultan’lıların olacak’ diye memnuniyetini dile getirdi.
Genel de Belediye Başkan Adayları arasında mal varlığını açıklayan ikinci başkan olduğunu söyleyen Özmen, 1 adet krediyle aldığı dairesi, bir adet eşine ait ikinci el Polo marka aracının olduğunu açıklayarak ‘Benim en büyük servetim, iki çocuğumdur’ dedi.

İGDAŞ’IN YERİNE,KIZ ÖĞRENCİ YURDU.
Haliç kenarında bulunan İGDAŞ Tesislerini yıkarak bunun yerine kız öğrenci yurdu yapacaklarını belirterek, öğrencilere müjdeli haberi verdi.
CHP Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, hakkında sosyal medyada troller tarafından asılsız yolsuzluk haberlerinin yayıldığını belirterek, bu tür haberlere itibar edilmemesini ve Bu trol kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını da açıkladı.
‘EYÜPSULTAN TURİZM CENNETİ OLACAK’
Daha önce beş yıl İGDAŞ Genel Müdürlüğü’nde çalışmış olan Özmen, Eyüp Sultan’ın yaşlı ve geleneksel imajından uzaklaşmayı hedefliyor. İlçenin adını “Yaşam Şehri” olarak değiştirmeyi öneren Özmen, burada yaşamın zorluğuna ve eksikliklerine dikkat çekti. Sağlık ocağı gibi temel hizmetlerin bulunmadığına ve bu nedenle vatandaşların komşu ilçelere gitmek zorunda kaldığına vurgu yaptı.
Özmen, Eyüpsultan’ı turizm açısından canlandırmak için de projeler sundu. Diğer ilçelerle kıyaslandığında turist sayısının düşük olduğunu belirten Özmen, buna rağmen Eyüp Sultan’ın turizm potansiyeline dikkat çekti. Özellikle geceleyin konaklama yapılması gerektiğini ve bu konuda çalışmalar yapacaklarını belirtti.
Adaylık sürecinde, Eyüpsultan’ın altyapısını güçlendirmeyi, trafik sorunlarını çözmeyi ve yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Özmen, seçilmesi halinde bu projeleri hayata geçireceklerini ifade etti. Raylı sistem, otoparklar, trafik düzenlemeleri ve cadde-sokak düzenlemeleri gibi bir dizi proje önerisiyle Eyüpsultan’ın geleceğini şekillendireceğini belirtti.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile Gelecek Ve Saadet Partisinin Ortak Adayı; Cengiz Çetin

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi Şile’de ortak aday çıkardı. İki partinin ortak Belediye Başkan Adayı …

Kabakoz Seyhan’la Güzelleşecek

Şile Kabakoz Mahallesi’nin genç ve çalışkan kızı olarak bilinen iş insanı Seyhan Acar, 31 Mart …

2 Bin Kişiye Balık Ekmek İkram Edildi

Ümraniye Belediyesi, Adem Yavuz Mahallesi’nde kurulan semt pazarında vatandaşlara balık ekmek ziyafeti yaşattı. Ümraniye Belediye …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir