Onlar Artık Şile’ye Emanet

Ülkemizde yaşanan ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası farklı illerden ilçeye gelen 900’ü aşkın afetzedeye kucak açan Şile, kamu kurumlarının koordinasyonu ve Şile Belediyesi’nin destekleriyle afetzedelerin yaralarını sarıyor.

İHTİYAÇLAR TEK TEK TESPİT EDİLİYOR VE GİDERİLİYOR

Şilelilerin yoğun destekleriyle toplanan yardımlar ve Şile Belediyesi’nin organizasyonuyla deprem bölgesine ulaştırılmaya devam edilirken bir yandan da ilçeye gelen afetzedelere de yardım eli uzatılıyor.

Şile Belediyesi’nin ve kamu kurumlarının işbirliği ile  Şile’ye gelen afetzedelere gıdandan, giyim ürünlerine, kişisel bakım ve hijyen malzemelerinden, oyuncağa, kırtasiye ürünlerinden acil ihtiyaç malzemelerine kadar bir çok farklı kalemde yardım malzemesi Şile Belediyesi tarafından afetzede ailelere ulaştırılıyor. Yakınlarının evlerinde ve ilçede bulunan konaklama tesislerinde misafir olan afetzedelerin günlük ve acil ihtiyaçları Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından tek tek tespit edilerek hazırlanan kolilerle ailelere ulaştırılıyor.

Ayrıca afet bölgesinden gelen ailelerin kırtasiye, hijyen kolisi, gıda kolisi ve kıyafet gibi ihtiyaçları Şile Kapalı Spor Salonundan da temin edilebiliyor.

ŞİLE BELEDİYESİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK SEANSLARI BAŞLADI

Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan uzman psikologlar eşliğinde başlatılan psikolojik danışmanlık seansları ile Şile’de bulunan her yaştan afetzede terapi almaya başladı.

Ülkece yaşanan zor süreç sonrası normal hayata daha kolay adapte olabilmek ve paylaşımda bulunmak isteyen ailelerimiz 444 74 53 / 380’den Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne ulaşabilirler.

‘’BİZLER BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE AŞACAĞIZ’’

Hem depremin yaşandığı bölgeki kardeşlerimiz, hem de Şile’de bulunan aileler için tüm imkanlarını seferber ettiklerini açıklayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; Depremin ilk gününden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ederek afet bölgelerinde bir çok çalışma yürüttük. Hatay’da bulunan aşevimiz, sosyal marketimiz, sağlık ünitemiz özellikle Antakya’daki kardeşlerimiz için bir moral noktası oldu. Geride kalan süreç içerisinde Şilemize afet bölgelerinden gelen ailelerimizin, kardeşlerimizin de her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Bizler bu zor günleri devletimizle, milletimizle ve Şileli hemşehrilerimizin destekleriyle birlik ve beraberlik içinde aşacağız. Buna inancımız tam. Bu süreçte büyük destekler veren Şile’li hemşehrilerime de çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir