Şile Belediyesi Şile Spor Akademisi Hatay’da

Şile Belediyesi tarafından çocukların sportif gelişimlerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen Şile Spor Akademisi’ne bağlı eğitmenler Hatay, Antakya’da çocuklarla bir aradalar.

ANTAKYA’DA MAHALLE MAHALLE SPOR ETKİNLİĞİ

Şile Spor Akademisi’nin Şile’de hayata geçirdiği önemli bir proje olan “Mobil Spor” etkinlikleri Antakya’da depremden etkilenen çocuklarla buluşturuldu. Akademi çatısı altındaki profesyonel spor eğitmenleri Ramazan ayı boyunca mahalle mahalle dolaşarak uygun alanlarda çocuklarla bir araya geliyor ve onlarla çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştiriyor.

Sokak basketbolu, mini kale, badminton, masa tenisi, voleybol gibi etkinliklerle depremden etkilenen çocukların rehabilitasyonu sağlanıyor.

ETKİNLİK ÇADIRI CIVIL CIVIL

Şile Belediyesi tarafından Hatay, Antakya’da kurulan hizmet noktasındaki etkinlik çadırında çocuklar için ayrılan alan iç ısıtan görüntülere sahne oluyor.

Yüz boyama, tiyatro, gölge oyunu, çizgi film seansları gibi etkinliklerin düzenlendiği alanda Şile Spor Akademisi eğitmenleri temel spor eğitimleri de veriyor.

BAŞKAN OCAKLI “HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Ramazan Ayı boyunca Hatay, Antakya’da görev yapacak olan Şile Spor Akademisi’nin çalışmalarını değerlendiren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “Depremin ilk gününden beri çocuklarımız en büyük önceliğimiz oldu. Bölgedeki şartların yavaş yavaş iyileşmesi, Şile Belediyesi olarak ikinci günden beri hizmet verdiğimiz alanımızın daha kapsamlı hale getirilmesi ile çocuklarımız içinde daha nezih bir ortam oluşturduk. Şile’de güzel işlere imza atan Şile Spor Akademimiz çalışmalarına Antakya’da devam ediyor ve çocuklarımızla birbirinden güzel sportif aktiviteler gerçekleştiriyor. Tüm eğitmenlerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımızın mutluluğu için çalışmalarımızı çeşitlendirmeye ve sürdürmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir