Şile Bezi ile Yıldızlara Dokunun

Şile Bezi Rüyası: Fırat Neziroğlu’nun Yıldızlara Nakşetmek Performansıyla Gerçeğe Dönüşüyor

Şile Bezi ile Yıldızlara Dokunun

Şile’nin eşsiz kültürünü ve sanatını yaşatmak için bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali birbirinden farklı kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Newyork Fashion Week’te “Yen” Koleksiyonu ile Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil eden ve dokuma sanatını uluslararası boyutta tanıtan ünlü dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu, 34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde “Yıldızlara Nakşetmek” adlı performansını ilk kez sergileyecek. Şile bezine yaptığı özel dokunuş ile yaratılan Şile bezi Koleksiyonu “ZEN” ardından, yeni koleksiyonun ilk ilmekleri Şile’de festival izleyenlerinin katılacağı canlı performans eşliğinde atılacak.

“Yıldızlara Nakşetmek” adlı özel performans etkinliği festivalin en büyülü anlarından biri olacak dokuma ustası ve tasarımcı Fırat Neziroğlu tarafından gerçekleştirilecek. El emeği ve göz nuruyla işlenen yıldız motifleri, adeta geçmişten bugüne bir köprü kuracak ve sanatın, kültürün ve geleceğin kucaklaştığı bir alan yaratacak.

Geleneksel dokuma sanatının eşsiz motiflerinden biri olan yıldız, Şile Bezi’nin kadim hikayesi ünlü dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu’nun performansı ile yeniden hayat bulacak. “Yıldızlara Nakşetmek” adlı performans Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını ve Şile’nin Türkiye’nin parlayan yıldızı oluşunun hikayesini anlatacak.

Festival kapsamında gerçekleşecek “Yıldızlara Nakşetmek” etkinliği, dokuma ustası ve tasarımcı Fırat Neziroğlu’nun performansıyla katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunacak. Şile Marina, Deniz Sahne’de gerçekleşecek etkinlik, sanatseverlerin, kültür meraklılarının ve her yaştan katılımcının unutulmaz anılar biriktireceği festivalin “yıldızı” olacak.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Yeni Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı 7/24 Görev Başında

Şile Belediyesi, sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek için teknik donanımlı hizmet araçlarının sayısını yükseltmeye devam ediyor. …

“Söz verdiğimiz gibi! Kıvılcım Park mahallemize hayırlı olsun”

Bir süre önce Çayırlar caddesi sakinleri Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’dan mahallelerine çocuk parkı talebinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir