Ümraniye Belediyesi’nden Okullara 1 Milyon 200 Bin Liralık Spor Malzemesi Desteği

Ümraniye Belediyesi, ilçede bulunan 93 okula 1 milyon 200 bin liralık spor malzemesi desteğinde bulundu. Futbol topundan voleybol topuna, basketbol topundan, tenis topuna kadar birçok sportif alanda 2 binden fazla malzeme dağıtıldı.

Ümraniye’deki okullara her yıl düzenli olarak malzeme desteği veren Ümraniye Belediyesi, bu yıl da 35 ilkokul, 34 ortaokul ve 24 lise olmak üzere toplamda 93 okula, 1 milyon 200 bin liralık sportif malzeme desteği sağladı. Malzeme desteği programında ayrıca ilçede farklı branşlarda sportif faaliyet gösteren ilkokul, ortaokul ve liseli öğrencilerinin mücadele edeceği 16. Geleneksel Spor Oyunları’nın fikstür çekimi de yapıldı.

BAŞKAN YILDIRIM: 20 BİNE YAKIN LİSANSLI ÖĞRENCİMİZ VAR

Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programda konuşan Ümraniye Başkanı İsmet Yıldırım, “Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizdeki okullara spor malzemesi yardımı yapıyoruz. Sadece sizlere değil, Ümraniye’de bulunan tüm spor kulüplerinin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yeter ki sizler spor yapın” dedi. Spor kulüplerinde tekvandodan güreşe, futboldan basketbola kadar her dalda yaklaşık 20 bine yakın lisanlı öğrencilerin olduğunu söyleyerek konuşmasını sürdüren Başkan Yıldırım, “Ümraniye sporla barışık. İlçemizde yaklaşık 125 binin üzerinde öğrencimiz var hepsinin lisanslı sertifikalı olması gerekiyor” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Başkan İlhan Ocaklı İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Üyelerini Ağırladı

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu mensupları ile düzenlenen programda bir …

5 Yılda 271 Eser, 10’uncu Yılda 650’den Fazla Eser Hedefi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 5 yıllık görev sürecinde hayata geçirdiği 271 kalıcı eser ile …

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Muhtarlarla Buluştu

Şile Belediye Başkanı ve Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, ilçede görev yapan muhtarlarla bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir