CHP Şile İlçe Örgütü Seçim Öncesi Toplantı Yaptı

Yaklaşan yerel seçimler için Belediye Başkanlığına 5 aday adayı bulunan CHP Şile İlçe Başkanlığı,  Kültür Merkezinde örgüt içi toplantısı gerçekleştirdi.

16 Aralık Cumartesi saat 12.00’de yapılan örgüt toplantısına, İl Başkan Yardımcıları, eski Belediye ve İlçe Başkanları, yöneticiler ve parti üyeleri ve Belediye Başkan aday adayları katıldı.

İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Başkanı Aras Arslan yaptığı açılış konuşmasında; 12 Eylül’de Şile’de başlayan değişim sırasıyla İl Başkanlığı ve Genel Merkezimizde tamamlana kongre ve kurultay süreçlerinden sonra  önümüzde çok önemli yerel seçim var. Bu yerel seçimin öneminin farkında olarak köylerimizde, mahallelerimizde, sokaklarda çalışmalara başladık. Birlikte önümüzdeki yerel seçimlerde nasıl en yüksek oyu alıp nasıl başarı sağlarız ve Şile’de nasıl Belediyeyi kazanırız. Bunun bilinci ile çalışmalarıma başladık. Sizlerinde bildiği gibi birbirinden değerli 5 başkan aday adayımız var. Bizim İlçe yönetimimizde asil ve yedekler ile birlikte aldığımız bir karar var. İl Merkezimize, Genel Merkezimize, Genel Başkan Yardımcılarımıza Bu kararımızı ilettik. Belediye Başkan adaylarımızı ve meclis üyesi aday adaylarımızı ön seçimle yani örgüt yönetiminde temayül yoklaması ile sandık koyduk. Bütün üyelerimizin tercihi ile seçilmesi tarafında oyumuzu kullandık. Bu anlamda talebimizi İl’e ve Genel Merkeze bildirdik. Tabiî ki takdir Genel Merkezimizin ama ben hala  örgütümüzün düşüncesine güveniyorum. Benim amacım partimizi burada en üst noktaya çıkaracak Belediye Başkanı adayı ve meclis üyesi adaylarıyla bu seçime girmek istiyoruz” dedi.

İlçe Başkanı Aras Arslan konuşmasını tamamladıktan sonra toplantıya katılan 4 Belediye Başkan Aday adayını tek tek davet edip kendilerini tanıtmalarını istedi. İlk olarak Yeliz Gökçe Bilici, ardından Gülcan Akdağ Ekmekçi, Özgür Kabadayı ve Sacit Terzi kürsüye çıkarak kendilerini ifade ettiler. Ardından bazı meclis üyesi aday adayları kürsüye çıkıp kendilerini tanıttılar.

Geçen yerel seçimlerde İYİ Partiden Belediye Meclis üyeliğine seçilip ve 4.5 yıl orada hizmet ettikten sonra geçtiğimiz hafta oradan istifa edip, “baba ocağına dönüş yaptım” diyerek CHP Şile İlçe Örgütüne katılan Özgür Üstüner’de bir konuşma yaptı. Konuşmasında biran önce adayın belirlenip çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlamalıyız” dedi.

Özgür Üstüner’e Tepki

Örgüt içinden, “Özgür CHP’ye geri dönmesinin heyecanını yaşıyor. Gez gez sonra gel partiliyim” diyerek tepkili sözlerin sarf edilmesi dikkat çekti.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Halis Kökbalık: Meclis Üyeliğini Hakkıyla Yapacağım

CHP Şile Belediyesi Meclis Üyesi A. Adayı Halis Kökbalık neden Meclis Üyesi adayı olduğu konusunda …

Başkan İsmet Yıldırım Şileli Hemşehrilere Seslendi: İstanbul’u Muradına Erdirelim

Başkan İsmet Yıldırım Şileli Hemşehrilere Seslendi: İstanbul’u Muradına Erdirelim Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Şile …

İsmet Yıldırım: Sosyal Medyayı İyi Kullanmamız Gerekiyor

Başkan İsmet Yıldırım: Hizmetlerimizi sosyal medyada en iyi şekilde tanıtmamız ve anlatmamız gerekiyor‘ dedi. Ümraniye …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir