Katil Tuncay Yeniçıktı’dan Hakime Ağır Sözler

Konya’da eşiyle para karşılığı ilişkiye girmek istediğini öne sürdüğü 53 yaşındaki İsmail Kazancı’yı, tüfekle öldüren, cesedini de yakıp çukura atan cezaevi firarisi 32 yaşındaki Tuncay Y. ile ona yardım eden arkadaşının yargılanmasına devam edildi. ‘Tasarlayarak adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıyla yargılanan Y., mahkeme başkanına, ”Sen kim oluyorsun? Hakim olmuşsun ama adam olamamışsın. İddialara katılmıyorum. Adalet falan yok” dedi.

ÇUKURDAN GELEN YANIK KOKUSUYLA ORTAYA ÇIKTI

Olay, 2 Kasım 2016 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Sarayköy Mahallesi yakınlarında dağlık alanda alkol alan 2 kişinin, yakınlardaki bir çukurdan yanık kokusu geldiğini fark edip polise haber vermesi ile ortaya çıktı. İhbar üzerine sevk edilen polisler, çukurda yanmış bir kafatası ve kemik parçaları buldu.

ÖZEL EKİP, HURDACI TUNCAY’LA BULUŞTUĞUNU BELİRLEDİ

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, oluşturdukları özel bir ekiple, bulunan kafatası ve kemik parçalarının kime ait olduğunu belirlemek için çalışma başlattı. Son günlerde kayıp olan kişiler üzerinden harekete geçen polis, 22 Ekim 2016 tarihinde yakınları tarafından kayıp başvurusunda bulunan yalnız yaşayan seyyar satıcı İsmail Kazancı’dan haber alınamadığını belirledi. Çalışmasını İsmail Kazancı üzerinde yoğunlaştıran ekip, bu kişinin en son cesedin bulunduğu yerin yaklaşık 3 kilometre yakınında bir minibüsten inip, hurdacı Tuncay Y. ile buluştuğunu saptadı.

22 SUÇ KAYDI VAR! İZİNLİ ÇIKTIĞI CEZAEVİNE DÖNMEDİ

Tuncay Y.’yi araştıran polis, bu kişinin ‘hırsızlık ve yaralama’ suçlarından 22 kaydı bulunduğunu, hırsız suçundan hükümlü olduğu açık cezaevinden izinli olarak çıktığını ve bir daha dönmediğini belirledi.

CESEDİ TAŞIDIKLARI MİNİBÜSÜ HURDACIYA SATTILAR, KAN İZLERİ UNUTTULAR

Polis, çalışmasında İsmail Kazancı’ya ait minibüsün de ortada olmadığını fark edip, aracı bulmak için araştırmaya başladı. Yapılan araştırmada eski model minibüsün hurdacıya, Tuncay Y. tarafından bin liraya satıldığını saptadı. Minibüste yapılan incelemede de kapı kolu yanında kan izlerine rastlandı.

Tuncay Y., sokakta hurda toplarken gözaltına alındı. Y., sorgulamasında İsmail Kazancı ile birlikte kaldıkları cezaevinde tanıştıklarını ve zaman zaman görüştüklerini söyledi. Kazancı’nın olaydan birkaç gün önce eşiyle para karşılığı ilişkiye girmek istediğini söylediğini iddia eden Y., ifadesinde, ‘şöyle dedi:

“Olaydan birkaç gün önce bana, ‘Sana 100 lira vereyim, eşinle cinsel ilişkiye gireyim’ dedi. Bu çok ağırıma gitti. Paraya çok ihtiyacım olduğunu biliyordu. 19 Ekim günü arkadaşım Bayram B. ile buluşup, Sarayköy Mahallesi’nde alkol almaya başladık. Sonra yanımıza İsmail Kazancı’yı da çağırdık. Üçümüz birlikte alkol alırken İsmail, eşimle yine ilişkiye girmek istediğini söyledi. Sonra tartıştık. Bu sırada Bayram, ona daha önce verdiğim pompalı tüfekle İsmail Kazancı’nın başına ateş etti.”

CESEDİ ÇUKURA ATIP YAKMIŞLAR

Suçunu itiraf eden Tuncay Y.´nın, İsmail Kazancı’nın öldüğünü anlayınca cesedi Kazancı’ya ait minibüsle taşıyıp, arazide daha önce kazılmış olan çukura atıp, çevreden topladıkları odunlarla da cesedi yaktıklarını söyledi. Tuncay Y. ve Bayram B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

300 BİN LİRALIK KIYAFETLERİ ÇALMAK İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER

Tuncay Y. ve Bayram B.’nin ‘Tasarlayarak adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edildi. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı esasa ilişkin görüşünü açıklarken, Tuncay Y. ve Bayram B.’nin, İsmail Kazancı’yı bir depodaki piyasadaki yaklaşık 300 bin liralık giyim eşyalarını çalmak için öldürdüklerinin tespit edildiğini, Kazancı’nın, Y.’nın eşiyle ilişkiye girmek istediği gibi bir iddianın olmadığını bunu Y.’nın eşinin de itiraf ettiğini ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıyla, cezalandırılmalarını istedi.

“HAKİM OLMUŞSUN, ADAM OLAMAMIŞSIN”

Tuncay Y., Cumhuriyet Savcısının mütalaasını okuduğu sırada, söz almadan, “Ben bu mahkemede yargılanmak istemiyorum” dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı söz almadan konuşmaması konusunda uyarıda bulundu. Y., “Sen kim oluyorsun? Hakim olmuşsun ama adam olamamışsın. İddialara katılmıyorum. Adalet filan yok” dedi. Y., mahkeme başkanı tarafından salondan çıkartıldı.

Bayram B. ise “Tuncay ile arkadaş olduğum için pişmanım. Olaya karışmadım. Olayla hiçbir alakam yok” dedi.

Dava ileriki bir tarihe ertelendi.

hakkında Fatih Bıyıklı

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir