Örnek Başkanlar Bu Kez Beykoz’da Bir Araya Geldi

Bir grup Gazeteci Dernek Başkanı, mesleki değerlendirmelerde bulunup yapacakları projeler hakkında fikir alışverişi yapmak amacı ile sık sık bir araya gelerek aynı zamanda diğer mesleki  dernek başkanlarına da örnek oluşturuyor.

İstanbul Medya Derneği öncülüğünde yaklaşık 15 günde bir, bir araya gelen İstanbul Medya Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız, Şişli Gazeteciler Dernek Başkanı Bülent Çavuş,  Maltepe Gazeteciler Dernek Başkanı İbrahim Bilgin, Kadıköy Gazeteciler Dernek Başkanı Benusen Toprakkaya,  Ataşehir Gazeteciler Dernek Başkanı Yasemin Eryıldız ile birlikte bu kez Ümraniye Dernek Başkanı Tayyar As’ın ev sahipliğinde Beykoz Riva’da bir araya geldi.

İlk olarak Ataşehir Gazeteciler Dernek Başkanı Yasemin Eryıldız’ın davetlisi olarak Şile’de bir araya gelen 7 dernek başkanı yaklaşık 15 günde bir geleneksel hale getirdikleri toplantılarının 4. Sünü Beykoz Riva’da hamsi mangal yaparak gerçekleştirdiler.

7 derneği bir araya getiren İstanbul Medya Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız, gazetecilerin sorunlarına değinirken büyük tartışmalar yaratan “sansür yasası” ile ilgili de görüşlerini belirtti. Yıldız; “ülke olarak zor süreçten geçiyoruz. Bizim şartlarımız ise malum. Bu şekilde arkadaşlarımızla birlikte hem stres atıp, hem de önümüzdeki projelerimizin değerlendirmesini yapıyoruz. STK’ların en büyük sorunlarından bir tanesi de bir araya gelememeleridir. Biz, sizlerin de sayesinde bunu başardık. Bu anlamda örnek oluşturmak, fikirlerimizi paylaşmak özellikle bizim meslekler için çok önemlidir. Ben öncelikle sen- ben mantığı gütmeden toplantılarımıza teşrif ettiğiniz ve bu günkü ev sahibimiz Ümraniye Gazeteciler Dernek Başkanı Tayyar As’a teşekkür ediyorum. Bundan sonra da  toplantılarımıza devam edeceğiz” dedi.

Doğanın içinde, sisli bir sonbahar havasında yapılan toplantı akşam saatlerine kadar devam etti. Gazeteci Dernek Başkanları ev sahipliğinden dolayı Tayyar As’a teşekkürlerini sunarak mekandan ayrıldı.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Anadolu Ümraniye’de Buluştu: Binlerce Kişi Yöresel Günler Festivaline Akın Etti

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 20 gün sürecek olan Yöresel Günler …

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Yeni Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı 7/24 Görev Başında

Şile Belediyesi, sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek için teknik donanımlı hizmet araçlarının sayısını yükseltmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir