Örnek Başkanlar Bu Kez Beykoz’da Bir Araya Geldi

Bir grup Gazeteci Dernek Başkanı, mesleki değerlendirmelerde bulunup yapacakları projeler hakkında fikir alışverişi yapmak amacı ile sık sık bir araya gelerek aynı zamanda diğer mesleki  dernek başkanlarına da örnek oluşturuyor.

İstanbul Medya Derneği öncülüğünde yaklaşık 15 günde bir, bir araya gelen İstanbul Medya Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız, Şişli Gazeteciler Dernek Başkanı Bülent Çavuş,  Maltepe Gazeteciler Dernek Başkanı İbrahim Bilgin, Kadıköy Gazeteciler Dernek Başkanı Benusen Toprakkaya,  Ataşehir Gazeteciler Dernek Başkanı Yasemin Eryıldız ile birlikte bu kez Ümraniye Dernek Başkanı Tayyar As’ın ev sahipliğinde Beykoz Riva’da bir araya geldi.

İlk olarak Ataşehir Gazeteciler Dernek Başkanı Yasemin Eryıldız’ın davetlisi olarak Şile’de bir araya gelen 7 dernek başkanı yaklaşık 15 günde bir geleneksel hale getirdikleri toplantılarının 4. Sünü Beykoz Riva’da hamsi mangal yaparak gerçekleştirdiler.

7 derneği bir araya getiren İstanbul Medya Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız, gazetecilerin sorunlarına değinirken büyük tartışmalar yaratan “sansür yasası” ile ilgili de görüşlerini belirtti. Yıldız; “ülke olarak zor süreçten geçiyoruz. Bizim şartlarımız ise malum. Bu şekilde arkadaşlarımızla birlikte hem stres atıp, hem de önümüzdeki projelerimizin değerlendirmesini yapıyoruz. STK’ların en büyük sorunlarından bir tanesi de bir araya gelememeleridir. Biz, sizlerin de sayesinde bunu başardık. Bu anlamda örnek oluşturmak, fikirlerimizi paylaşmak özellikle bizim meslekler için çok önemlidir. Ben öncelikle sen- ben mantığı gütmeden toplantılarımıza teşrif ettiğiniz ve bu günkü ev sahibimiz Ümraniye Gazeteciler Dernek Başkanı Tayyar As’a teşekkür ediyorum. Bundan sonra da  toplantılarımıza devam edeceğiz” dedi.

Doğanın içinde, sisli bir sonbahar havasında yapılan toplantı akşam saatlerine kadar devam etti. Gazeteci Dernek Başkanları ev sahipliğinden dolayı Tayyar As’a teşekkürlerini sunarak mekandan ayrıldı.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolasıyla Şile Kaymakamlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde …

‘Afet Farkındalık Eğitimi’ne Talep Patlaması: Deprem Sonrası Yüzde 600 Artış

Deprem Sonrası ‘Afet Farkındalık Eğitimi’nde Yüzde 600 Artış Yüzyılın felaketinin ardından Ümraniye’de Afet Farkındalık Eğitimi …

Ümraniye Belediye Başkanı Yıldırım’dan Vatandaşlara Kentsel Dönüşüm Çağrısı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, “Vatandaşlardan benim ricam lütfen mal hesabı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir