Şile, Büyük Zafer’in ve kurtuluşunun 101. yılını kutluyor!

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenleri çelenk sunumuyla başladı.

Şile, Büyük Zafer’in ve kurtuluşunun 101. yılını kutluyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenleri Şile Belediye Meydanın da Kaymakam Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Sutaşır, Belediye Başkan Yardımcısı  Ömer Keser, Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Üsteğmen Ayhan Çataltaş günün anlamına uygun bir konuşma yaptı. Büyük taarruzu anlatan konuşması alkışlarla son buldu.

Şile Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emir Berat Gürbüz “30 Ağustos” isimli şiiri okudu. Daha sonra Üsteğmen Abdullah Emre Ceylan günün anlamına uygun şiirini okudu. Şiirlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Resmi Çelenk sunumundan sonra sırasıyla siyasi partiler Ak Parti Şile İlçe Başkanlığı, CHP Şişle İlçe Başkanlığı, MHP Şile İlçe Başkanlığı, İYİ Parti İlçe Başkanlığı, STK’lar, ADD Şile Şubesi, Çevre Gönüllüleri Derneği Atatürk Anıtına çelenk sunumlarını gerçekleştirdiler.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir