75. Yıl Caddesi’ne Estetik Dokunuş

Şile Belediyesi Yatırımlarını Sürdürüyor: 75. Yıl Caddesi Yenilendi

“75. Yıl Caddesi Yenileme Projesi” kapsamında kısa sürede tamamlanan çalışmalarla cadde yeni bir görsel kimliğe kavuşarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda cadde sakinlerinin ve Şilelilerin kullanımına açıldı.

75. Yıl Caddesi Yenilenen Yüzüyle Kullanıma Hazır

Yaklaşık 450 metre uzunluğundaki 75. Yıl Caddesi Yenileme Projesindeki tüm çalışmalar tamamlandı. Hazırlanan proje kapsamında kaldırım zeminlerinin yenilenmesi, asfalt serimi ve Şile’nin tarihi dokusuna uygun olarak tasarlanan ve uygulaması tamamlanan 23 adet ferforje aydınlatma direğinin takılması işlemleri tamamlanarak, vatandaşların beğenisine sunuldu.

“Çünkü Şile Herşeyin En Güzelini En İdealini Hak Ediyor”

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; 75. Yıl Caddesi Prestij Yolu Proje çalışmalarına ilişkin olarak, “Şile’nin en önemli ulaşım aksları arasındaki 75. Yıl Caddemizde aydınlatma direkleri, daha estetik, bütünleyici ve ilçenin karakteristiğini yansıtacak şekilde projelendirilerek yerlerine dikildi. Şile’nin  bu en önemli güzergâhlarından biri olan caddemiz güzergâhında asfalt çalışmalarımızı da tamamladık. Yaya konforu için tüm kaldırımlarımızı yeniledik. Bundan sonra çok daha güzel, çok daha estetik ve konforlu bir Şile’yi hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. 75.Yıl Caddesi artık yenilenen çehresiyle komşularımıza daha iyi hizmet edecek. Çünkü Şile, her şeyin en güzelini en idealini hak ediyor…” şeklinde konuştu.

Şile Belediyesi Prestij Cadde Uygulamalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
 
2019’dan bugüne Şile’nin görsel kimliğini yenilemek ve turizm potansiyeline yakışan bir kent görüntüsü sağlamak adına üretilen Prestij Cadde ve Cadde Yenileme Projeleri Şile Belediyesi tarafından aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Sırasıyla Sanatçılar Caddesi, Üsküdar Caddesi 1.Etap ve 2. Etap, Cumhuriyet Caddesi 1. Etap ve 2.Etap, Ağva Şile Caddesi, Kumbaba Caddesi ve Ağva Yakuplu Caddesi ile son olarak tamamlanan 75. Yıl Caddesi projeleri ile Şile’nin görsel kimliği çok daha estetik ve modern bir görünüme kavuştu.
Hali hazırda Kumbaba Caddesi ve Vasiyet Tepesi arasında kalan aks üzerinde sürdürülen
 Üsküdar Caddesi 3.Etap Aydınlatma çalışmaları ile bugüne kadar toplamda 13,5 kilometrelik cadde ve sokak yenilemesine imza atıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından alınan hibe ve desteklerin yanı sıra Şile Belediyesinin öz kaynaklarıyla hayata geçirilen Prestij Cadde ve Cadde Yenileme projeleriyle Şile, toplamda 101.800.000 TL’lik yatırımla buluşturuldu.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir